• bunun da mı kuralı nizamı vardı aq? ben genelde ne zaman duyarsam o zaman açıyorum ya da açmak istemezsem hiç açmıyorum. tavsiye ederim. yatırım tavsiyesidir.
  • ne zaman müsait olunursa o zaman açılmalıdır.
    çalan telefonu açmak için bile strateji geliştirmeye ne gerek var?
  • fark edilir edilmez açılmalı bunun bir matematiği olmamalı.
  • bu konuda çok küfür yiyorum lan.
    telefon çaldığı gibi açarım karşı tarafın tepkisi 'ulan bir çalsaydı'
    kapatırken hadi görüşürüz derim ve onun görüşürüz derken ki anında parmağım kapatma düğmesinden olur. sonra 'ulan bari belki bir şey diyecektik'
  • duyduğum an açarım.

ararkende 3 defa çaldimi kapatıyorum. ısrarla aramak saçma geliyor.
  • birinci çalıştan sonra açılmalı. anında açarsan telefon başında (veya elinde mobil telefon) bekleyen vurgun aşık veya işsiz güçsüz eleman imajı verirsin.
  • ilk fırsatta cevaplanmaya çalışarak bertaraf edilmesi gereken sorunsaldır.

lakin her telefonu ilk fırsatta açmaya çalışan ben, saçma şeylere maruz kalınca strateji geliştirdim.ayrı ofiste çalıştığım bir iş arkadaşımın telefonunu ne zaman hemen açsam aptalca bir tepkiyle karşılaşıyorum "ay ne çabuk açtın" şeklinde. her seferinde diyorum, yerimdeyim, telefon yanımda anında açıyorum işte, haha hihi filan. ama her aradığında aynı şeyi söylediği için tuhaf bir art niyet seziyorum artık.

ben de çareyi o aradığında biraz beklemekte buldum, buldum zannetim aslında. çünkü bu seferde " ay nefes nefese gibisin müsait değil miydin" gibi aptalca bir tepki ile karşılaşıyorum.

yani bazı kişiler için strateji geliştirmenin de faydası yoktur.
  • telefonu elinden düşürmeyen tiplerden olmasamda, çaldığında şlak diye açarım beklemenin/bekletmenin ne manası olabilir ki?
  • sevdiğim birisiyse 1 çalmada hemen açarım yok sevmediğim birisiyse 4 5 ya da aramanin bitmesini beklerim. :)
hesabın var mı? giriş yap