• konuşurken heyecan yaptığım zamanlar, heyecanımı biraz bastırsın diye evin içinde tur atarım resmen. faydası oluyor mu? bence evet.
  • bu başlığı görünce duygulandım. yürümeyi geçtim ben koşuyorum. merdiven felan inip çıkıyorum. hatta bu durumun farkına yakın bir arkadaşım sayesinde vardım. telefonda neden sürekli nefes nefese kaldığımı merak etmiş. sonra ben de bu durumun farkına vardım. garip olan o kadar yürüyüp koşturup bunu farketmemek.
  • birkaç yıl önce fenomenlerden birinin çektiği vine gelir bu konuyu görünce aklıma hep. adam telefon konuşmasına yürüyerek istanbul'dan başlıyordu telefonu kapattığında karadeniz'de bir şehirde buluyordu kendini
  • kapalı bir mekanda yapılması özellikle başka insanların da o mekanda bulunması durumunda rahatsız edici bir durumdur. fakat açık alanda bence yürünebilir. böylece de spor yapılmış olur.
  • benim o. bir keresinde isyerinde tur atmak da beni kesmemiş olacak ki ofis kapısından çıkıp asansöre binmiştim. tabi ki hiç farkında değilim. 1. kat düğmesine de basmışım. yine farkında değilim. ara katların birinde telefon kesilince kendime geldim. bu da böyle bir anımdır.
  • ayakta daha rahat düşünen, yürürken kafasını daha iyi toplayan insandır.
    gıcık bir durum olduğuna katılıyorum, bir kafede otururken telefonla konuşmak için masadan kalkıp, farkında olmadan mekanı gözden kaybedecek kadar uzaklaşmak da bizim hoşumuza gitmiyor mesela, ama yapabileceğimiz bir şey yok işte.
    kısa telefon görüşmeleri neyse ama ben oturarak konuştuğumda, bir yerden sonra düşünemediğimi, kafamın karıştığını hissediyorum.
    yürümem lazım. yürüyemezsem, ayakta durmam lazım.
    kıç kadar alanda volta atmanın, ya da kendi etrafında dönercesine daire çizmenin müptelası olan yoktur zaten emin olun. elinde olsa yapmaz, o yüzden kızmayın o insanlara.
  • neden olduğunu bilmediğim ama yapmadan da duramadığım bir davranış. gördüğüm ve tanıdığım diğer bütün introvertler içinde bu durum aynen böyle geçerli. sanırım telefonla konuşmanın stres ve gerilimini ancak bu şekilde üzerimizden atabiliyoruz.
  • karısına ya da sevgilisine telefonda hesap veren; büyük ihtimalle de yalanlar savuran erkek davranışı.
  • özellikle iş görüşmelerinde veya özel hayatımdaki önemli konularda olmazsa olmaz davranış şeklim. yürümeden telefonla konuşamıyorum, konuştuğum konuya odaklanamıyorum..
hesabın var mı? giriş yap