• içinde kurt sutter olduğu için otomatik olarak izleyeceğim dizidir.
  • sons of anarchy gibi, bu da yayınlandığı andan kapanış yaptığı ana kadar zevkle takip edeceğim bir dizi olur umarım. izledikçe editleyeceğim buraları

tanım: hi ı'm kurt sutter, welcome to jackass
  • ana karakterdeki oyuncuyu ben de pek sevemedim. oturmamış sanki karaktere görünüş olarak. oyunculukta da pilot bölümde pek aman aman bir şey görmedim. bakalım belki de önümüzdeki haftalarda rolüne daha oturan bir executioner görürürüz.

diziye gelirsek, film tadındaki pilot bölümü ve kurt sutter etkisiyle kendini takip ettirecek bir dizi. vikings'e alternatif olacak gibi geldi şimdiden. kurt sutter daha ilk bölümden ne kadar sayko olduğunu hissettirmeye de başlamış ayrıca.
  • kült bir yapım olacağa benzeyen dizi.

yazdık bir kenara.
  • kurt reisin hatırına ilk kez bir diziyi yayınlandıktan 1 gün sonra izlemeye başladım. sons of anarchy büyük referans tabi. dizi güzel duruyor bence daha ilk bölümden erken konuşmamak gerek. -spoiler-başrolde iyi sadece sopayla dövüşen bir savaşçıdan intikam için elini kana bulayan bir adama dönüşen eski bir asker var. bu açıdan başrolde yine bir jax teller tarzı var gibi. yine soa'dan katey sagal var önemli rollerden birinde.onun yanında yine enteresan bir rolle yazar,yapımcı kurt sutter var. ilk bölümün sonunda göreceğimiz gibi or*spu gemma soa'da kaldığı yerden devam ediyor. ve son olarak bence buralar entry dolar kurt reis yaparsa sağlam yapar.
  • kurt sutter yapımı olmasına izlenmesine yetecek sebep veren, an itibariyle * gelecek vadeden dizi.
  • dönem ve konu ilgi alanıma girse de ilk bölüm itibari ile pek sarmadı beni. bir şeyler eksik ama çözemedim. her ne kadar ilerleyen bölümler için pek merakım olmasa da dönem yapımı olması sebebiyle bir bölümlük daha kredisi var.
  • pilot bölümünü az önce bitirdiğim dizidir.

--- spoiler ---

dizinin ilk 20-25 dakikası daldan dala atlayarak geçti. bu seviyede yeterli ilgiyi uyandırdıklarını düşünmüyorum. savaş sahnelerinin başlaması ve sahnelerde savaş vahşetinin başarılı bir şekilde yansıtılmasından ötürü kendi adıma keyif aldım. kan efektleri başarılıydı. game of thrones'taki gibi kesilen uzuvlar, dışarı saçılan bağırsakları da göstermeleri en azından cesur olmaları sebebiyle takdirimi topladı. başrolümüzü bullet for my valentine gitaristi michael paget'a benzetiyorum.

bölümü genel olarak beğendim. ancak şöyle bir sıkıntısı var. celladın kaleye yerleşmesi demek, olayların kale ve çevresiyle sınırlı kalması demek. bu sürpriz unsurunu ortadan kaldırıyor. bu sebeple başta hazineci ve barones olmak üzere dizinin devamında diyalogların daha çok yer tutabileceği biraz daha akla yakın bir tahmin gibi geliyor. eğer orijinal cellat gibi gezgin bir hayat yaşasaydı, dizideki aksiyon her daim üst seviyede olacaktı. yerleşik hayat aynı zamanda olayların akış hızını da etkileyecek. bu da sıkabilir. yine de bekleyip görmek lazım.

--- spoiler ---
  • şimdilik vasat ilerleyen dizi.

3 bölüm izledim lady love'un duru güzelliği dışında ilgimi çeken hiçbir şey yok projede.

iki bölüm daha kredi veriyorum. başarısızlık devam ederse yeni arayış içine gireceğim.

zaten imdb 6.4 kritik bir seviye.
  • oldukça kötü. kurt sutter'a yakıştıramadım açıkçası.
hesabın var mı? giriş yap