bomcu onurun bomu

  • 1183
  • 4
  • 1
  • 0
  • 3 gün önce

az kişinin bildiği muhteşem web siteleri

kimimiz blog yazıyor, kimimiz web projeleri geliştiriyoruz konuya, projeye uygun yüksek kalite görsellere ihtiyaç duymuyor muyuz? elbette duyuyoruz! o halde bu dertten muzdarip olanlara keşfettiğim 9 mükemmel stok fotoğraf sitesini paylaşamamam yanlış olur.

1- http://pixabay.com/ creative commons lisansı altında yüksek kalitede fotoğraflar bulabilirsiniz. kayıt gerekli.
2- http://www.istockphoto.com/ - her hafta eklenen ücretsiz ve yüksek kalite stok fotoğraflar barındırıyor.
3- http://www.stockvault.net/ - aslında ilk olarak fotoğrafçılar için ortak bir sosyal ağ projesiydi. şimdilerde yüksek kalite ve hemen hemen her türden stok niteliğindeki fotoğrafı bünyesinde barınıdırıyor.
4- http://www.rgbstock.com/ - ücretsiz fotoğraflar, duvar kağıtları ve resimler. "milyarlarca fotoğraf" ile ifade edilen sıkı bir database.
5- http://nos.twnsnd.co/ - eski tarihli stok fotoğrafları sevenlere özel bir servis.
6- http://littlevisuals.co/ - posta kutunuza her hafta 7 yeni görüntü gönderen stok fotoğraf sitesi.
7- http://www.gratisography.com/ - kişisel ya da ticari projeler için kullanabileceğiniz yüksek kalite fotoğraflar bulabilirsiniz. fotoğraflar genellikle, ryan mcguire tarafından çekiliyor.
8- http://www.splitshire.com/ - web tasarımcısı daniel nanescu fotoğraf deposu.
9- http://foter.com/ - bazı fotoğraflarda telif hakkı durumu belirtilse de, genel olarak sorunsuz işleyen bir yapısı var.

bonus: bulduğunuz fotoğrafların boyutu genellikle büyük olacaktır. fotoğrafın kalitesini bozmadan sıkıştırma yapabileceğiniz bir servis önereceğim. https://compressor.io/ yaptığım işlere büyük kolaylık sağlayan bu servisi hayatınızın her anında kullanabilirsiniz.

dipnot: aradığı bir şey olup bulamayan, yeni keşifler isteyen yazar arkadaşlarım mesaj atarsa elimden gelen yardımı seve seve yaparım.

devamını okuyayım »
07.05.2015 17:14