• bu sene oscar'da akademinin aksiyon ağırlıklı filmlere olan mesafeli duruşu yüzünden ço haksızlığa uğramış mitiş bi film bence kendisi. şu sinematografi ödülünü kaptırdı ya -tamam slumdog da canavardı ama, iki filmi kıyaslarsak the dark knight basar bence-, hiçbi şi demiyorum. lütfen üzülmesin :(
  • sinematografi oscarını alması gereken filmdi yazık oldu. en iyi makyaj dalında da hellboyla kapışır diyordum, yanıldım. benjamin button ne amına koyim saçmalamayın etmeyin. o üç film arasında en son ödül alması gereken filmdi.

daha önce de dediğim gibi, star wars'a doğru düzgün ödül vermeyen akademiye bu yakışırdı. olsun dark knight, gişede gömdün sen bütün filmleri. kapak olsun akademiye !
  • 81. oscar ödül töreninde resmen bu filme ayıp edilmiştir. açık ara farkla kesin ödül alır dediğim dallarda bile oscarı bambaşka filmlere kaptırmıştır. yazık lan onca emeğe cidden üzüldüm. * *

(bkz: kahrolsun akademi)
  • sinematografiyi bırakın özel efektlerde bile oscar'a layık görülmemiş filmdir kendisi... artık yuh!
    nasıl olduysa sound editing'i verebildi çok sevgili akademi. bi de heath ledger es geçilemedi tabii ama o ödülü dark knight'a vermediler heath ledger hayatıyla söke söke aldı.
  • daha adaylıklar açıklandığında herkes tarafından haksızlık yapıldığı düşünülen filme bir darbe de ödüller sırasında vurulmuştur helal olsundur.
  • akademi üyelerinin diğer ödülleri filmlere neye göre verdiğini sorgulamama neden oluyor bu filmin varlığı. süper kahraman filmi diye ne en iyi yönetmene ne de en iyi filme bile aday yapmadınız bari hakkı olanları verseydiniz.
  • sound editing oscarını neresiyle hak ettigini anlayamadıgım, bildigin massive holivud stili "büyük olsun da nasıl olursa olsun" tipi, bu kategoride al birini vur ötekine diyebilecegim binbir örnek sunabilecegim nice rakibi olan bir film. shepard tone esinlenmesi dışında hakikaten takdire şayan bir detay bulamıyorum. isterlerse fezayı aşıp uzay aracı sesi kaydetsinler(!) batmobil için umrumda degil, verdigi duyguya bakıyorum ve eee? kasmatron 300'ü izlerken de aynı çoşkuya kapılıyor millet transformersı izlerken de... nerde narrative, nerde hedeflenen karakter derinligi????? wall-e dururken neyine senin diyesim geliyor ama işte.

öte beri: bünyeye az biraz adrenalin pompalayan herşeyi şahaser ilan etmeye devam edin siz daha. aferim aferim.
  • bu oscar meretinin neye göre ve kime göre verildiğini anlamadığım ve sanırım hiçbir zaman anlamayacağımın bir kere daha kanıtı olan film.iki saat mi üç saat mi sürdü onu bile bilmiyorum ama hiç bitmesin istedim.bir an bile dikkatinizi dağıtmanıza,sağa sola bakınmanıza izin vermeyen öyle güzel bi film.son yıllarda yapılmış en iyi süper kahraman filmidir kanımca.
  • hugh jackman (tören yazarları) oscar töreninin açılışında akademinin bu filmi ciddiye almadığından dem vurur,sitem eder. (zaman yeri 3:31)

http://www.youtube.com/watch?v=z9vhx0uetw8
  • normal şartlarda kesinlikle oscarda en iyi filme aday gösterilmesi gereken filmdi. bu filme sıradan aksiyon filmi diyenler muhtemelen fight club'a da dövüş filmi derler. cidden sıradan aksiyon filmi olarak görenlerin bikaç kez daha izlemesi gerekli bence bu filmi.
hesabın var mı? giriş yap