• izleyin izlettirin pişman olmazsınız..yazılacaklar yazılmış zaten diziyle ilgili.
  • 2 günde biten dizi. e bölümler az ve bölüm süresi de az (20dk bir şey). müzikler ve çekimler çok güzel. aksan zaten harika. ailenin çocuk psikolojisindeki etkisini çok güzel gösteriyor. ama ay öldüm bittim harika da değil bence.

--- spoiler ---

bir de bence dizideki asıl psikopat/sosyopat neyse işte alyssa. james değil. james travmadan ötürü duygusuz takılırken (ki 2. sezon bu durum değişiyor). alyssa hep ben merkezli, egoist ve empati yoksunu. sadece çoğu psikopat ve sosyopat'ın yaptığı gibi maske takmıyor. dizideki bir diğer psikopat da şu alman profesör. etrafındakileri manupile ediyor, yalan söylüyor, düşüncesizce başkalarına zarar veriyor vb vb. bonnie'ye gelince sevgiye muhtaç ve obsesyonlu olduğu görüyoruz. neyse psikolog vb. bir şey değilim. kendimce böyle düşündüm. konu hakkında bilgili olanlar beni aydınlatabilir.
    --- spoiler ---
  • ergen dizisi olmamakla birlikte kara mizahı hoş bir şekilde güzel müziklerle süsleyen akıcı dizi. alyssa karakterinin gerçek hayatta 27 yaşında olması beni şaşırttı açıkçası.

--- spoiler ---

alyssa: artık bir şey hissetmiyorum. hissetmemek güzel bir şey.
    ...
    alyssa: sevgi açlığı çekenlerin sorunu sevginin neye benzediğini bilmemeleridir. kandırılmaları da kolaydır. olmayan şeyleri görmeleri. ama düşününce hepimiz kendimizi kandırıyoruz.

müzikler

--- spoiler ---
  • bu diziyi boklayan çomarlar gitsin recep ivedik. izlesin.
  • okey
  • ikinci sezon sonunda insana 82model honda accord sevdiren dizi. müzikler, renkler, araçlar, tüm pastel detayları ile seksenler atmosferinde akıp giden bir buruk aşk hikayesi. özellikle ikinci sezon ilk bölümlerindeki iç ses sahneleri selvi boylum al yazmalım tribute'u gibi. izleyiniz.
  • soundtrack konusunda çok iyi olan dizi. toplumun genel yargılarına yönelik mesajları çok ince düşünülmüş.

edit: soundtracks
  • nasıl ebeveyn olunmaz olayını çok iyi anlatan bir dizidir.
  • shit
  • ilk sezonunu izledikten sonra devamı gelmeyeceğini düşünüp gözden çıkardığım. anlı şanlı sözlüğümüz sayesinde devamı gedliğini öğrendiğim, deli gibi merak edip evde yeni taşınmamdan ötürü internet bağlantısı olmanasından kaynaklı izleyemediğim. başrolde ki iki gencin de güzel iş çıkardığı dizi.
    çok merak yüksek beklenti
hesabın var mı? giriş yap