• baslayalim
  • işe yaramaz bi derde deva olmayan zaman kaybi bi dizi daha
  • alyssa’ya kezban diyenleri de gördüm ya artık ölsem de gam yemem. ahahahha. aynı toplumda yaşıyoruz arkadaşlar kandırmayalım birbirimizi lütfen sizler bayılırsınız öyle tiplere.

diziye dönecek olursak ilk sezon daha heyecanlı ikinci sezon daha dingindi elbette. ilk sezonda olan bitenin sonuçlarını ikinci sezonda gördük. yine tadında, yine heyecanlı, yine garip bir dünyanın sonu şekliydi.

üçüncü sezon için fazla beklemesek bari.
  • ben bu diziyi emrah serbes'in erken kaybedenler romanına benzettim biraz. orada da sorunlu ergenlerin hikayeleri anlatılıyordu ve gayet güzeldi. bu dizi de böyle olmuş. başarılı. hâlâ izlemeyenler varsa ingiliz kara mizahı ile harmanlanmış bu diziyi izlemesini öneririm.
  • --- spoiler ---

“sometimes doing the right thing feels like committing a crime”
    --- spoiler ---

duygu yoğunluğu ağır bir ikinci sezonu olan british dizisi.

replikler de karakterler gibi o kadar düz ve o kadar yalın ki, insan bu kadar duyguyu bu denli sadelikte duyunca yadırgıyor. keşke james ya da alyssa gibi gerçek ve direkt olabilsek gerçek hayatta..
  • 2 sezonu da harika olan dizi.izleyin,izlettirin.süresi biraz daha uzun olabilirdi.
  • dizinin final kesinlikle vuruldukları sahne olmalıydı. belki ondan önceki olaylar biraz uzatılarak güzel bir final yapılabilirdi.
  • ana karakterleri ergenler olan dizilerde genellikle oyunculuklar kötü oluyor. burada çok başarılı. özellikle alyssa oldukça sinir bozucu olacak kadar gerçekçi oynayabiliyor bazen. baktım 92’liymiş. 95 falan duruyor. bizim 92’likler şu anda babaanne kıvamında,swh.

başroldeki oğlan da bates motel’deki norman’a benziyor hal ve hareket olarak. neyse böyle sakin, durağan dizileri seviyorum efenim. 2.sezonu bir gecede izledim. bölüm başı 25 dakika falan ortalama.
  • müzik kullanımını bir tek ben mi abartılı buluyorum lan ? sınıfa profesör giriyor ağır çekimde hop başlıyor müzik '' ay ssiiiiii dı feeeeeğğğysss '' noluyo olum ağır çekim falan. hoca geldi lan sakin.

5 dakikasında genel olarak dış sesin anlatımıyla olayları hızlıca görüp , kalan 15 dakikasında yönetmenin spotify çalma listesindeki şarkılar eşliğinde ağır çekimler izlediğimiz dizi.
  • bu diziyi izlerken habire ağlayan bir tek ben miyim diye merak ediyorum.

kesinlikle bu sezon daha bir başkaydı. ana hikayeden ziyade ufak anlar ve yansıtılışlarını daha başarılı buldum.

hof keşke bir günde bitirmeseydim.
hesabın var mı? giriş yap