• paul simonon gibi bir isimle, proje işlerinin tabiri caizse kaşarı olmuş damon albarn'ın birleşmesi ilginç şeylerin ortaya çıkacağını gösteriyor. ileride kendisinden epey söz ettirecek bir oluşuma benziyor. kimse söz etmezse biz arkadaşlarla toplanır "abi paul simononla damon albarn proje yaptı, o bile tutmadı görüyon mu işi sen, cit cit ptüüh" babında söz ederiz kendisinden.
  • sozun kisasi icinde clash'e basiveren, the verve'e yan cizen, blur'e de laf atan elemanlar varsa union jack kadar britanyali bir seyler cikmasi kacinilmaz. yemegin sosu ise fela kuti ile calismis tony allen. daha defansif bir gorev yuklenmis, her an zivanadan cikmaya hazir bu ucluyu dizginlemis gibi geldi bana. bu dort yetkin muzisyenin eski isleri ile kiyaslandiginda hem iyi hem kotu ama en cok da kralice bir proje.
  • damon albarn bu proje albümü için "çok ingiliz bir albüm oldu.. uzun zamandır ilk kez gerçekten evle ilgili şeyler yazdım, parklife'taki gibi." demiş. prodüktörlüğünü danger mouse'un yapacağı albüm, 2007'de çıkacakmış. grup, ilk konserini de londra'daki roundhouse'da verecekmiş. heyecanla bekleyelim, link de verelim tam olsun..
    http://www.roundhouse.org.uk/
    http://www.thegoodthebadandthequeen.com/
  • hayatıma yeni bir beklenti katan grup. grupla aynı ismi taşıyacak albümdeki şarkılar şöyle:

1. history song
    2. '80s life
    3. northern whale
    4. kingdom of doom
    5. herculean
    6. behind the sun
    7. the bunting song
    8. nature springs
    9. a soldier's tale
    10. three changes
    11. green fields
    12. the good, the bad & the queen

heyecan içindeyiz sevgili izleyenler.
  • temple of the dog'un blur versiyonu diyeyim, siz anlayın. sehr gut.
  • başlamasıyla bitmesi bir olan, uzun yorucu bir dönemin ardından ayaklarınızı daha yeni denize soktuğunuzda hissetiğiniz o duyguyu size daha başında anımsatan, sonunda ise bu duygunun tatmin olmadığını hissedip ikinci bir dinlemeye kendinizi zorunlu hissettiğiniz kendi halinde su gibi duru mükemmel bir albüm. aynı zamanda grubun da ismi. özellikle iyi olan history song albümün ilk şarkısı ya da bir kıyamet habercisi.
  • 10 kasım 2011 londra konseri biletlerini 10 gün rötarlı olarak öğrenerek yıkılmama* sebebiyet vermiş grup. gerçi içerisi sırf damon fanlarıyla dolacağından çekilmez bir ortam da olabilir ancak en az damon'un vokalleri kadar buğulu müziklerini bir kez de olsa canlı dinlemek isterdim...

sonuç: gidildi, izlendi, ortam yıkıldı. roarrr...

ek bilgi: konser greenpeace'in 40. yıldönümü şerefine düzenlenmiş, sittin sene daha bir araya gelmez bunlar.
  • damon albarn'in isimsiz (!) supergroup'unun debut albümünün ismi. evet, grubun ismi yokmus, böyle.
    albüm pek güzel, cok güzel. gorillaz'in dagilmis olmasina teselli olamiyor belki, ama yine de zevkten dört köse olmus bir vaziyette dinliyorum, mis.

the good, the bad and the queen - ingiltereyi anlatmak icin kullanilmis bir kalipmis, damon bey böyle diyor.
hesabın var mı? giriş yap