şükela:  tümü | bugün
 • the haze karaköy, karaköy'de geçmişte bir dönem fırın olarak kullanılan keçeli han ile, hemen bitişiğindeki girişi 4.60 m olan eşsiz tavan yüksekliği ve neoklasik üslupta anıtsal betonarme mimarlığın bir örneği olan ve 1930'lu yıllarda makara fabrikası olarak kullanılan tarihi binanın mekansal birleşiminden oluşmuştur.

  bu fırının tarihsel yansıması the haze istanbul'da portekizce 'fırın' anlamına gelen forneria restaurant ile hayat bulmuştur. diğer bir yanda, makara fabrikası olarak geçmişte faaliyet göstermiş tarihi binanın, pencere boşlukları altındaki çerçeveler ve pencereler arası düşey silmelerle bir art deco etkisi oluşturduğu görülmektedir. bunların dışında; zemin kat üzerinde bulunan balkonun da yine bir dönem yaygın olarak görülen “hitap balkonu” geleneğinin bir ürünü olduğu ve aynı zamanda da girişi vurgulayan bir saçak görevi gördüğü oldukça aşikârdır. özetle yapı neoklasik üslupta olup anıtsal betonarme mimarlığının bir örneğidir.

  karaköy’ün merkezinde, limanın yanı başında, necatibey ve maliye caddelerine 18’ er metre cepheleriyle, seçkin 44 odası ve özel balkonlu penthouslarıyla ses getirecek ve keyif katacak bir yapı olarak hizmete girmiştir. the haze karaköy karayköy inşaat ve turizm a.ş. tarafından işletilmektedir.
 • oldukça temiz, çalışanları özenli, binası dikkat çekici, odaları son derece iyi dizayn ve dekore edilmiş bir otel.
  istanbul'un gece hayatının orta yerinde üstelik. fiyatları uygun. kahvaltıyı da terasta karaköy manzarası eşliğinde "mükellef" adlı son derece lezzetli restoranda yapıyorsunuz.
  bir gece kaldım, son derece memnun kaldım.
  düşünenlere tereddütsüz öneririm.