• 01. a way of life (8'03)
    02. spectres in the fog (4'07)
    03. taken (3'35)
    04. a hard teacher (5'44)
    05. to know my enemy (4'48)
    06. idyll's end (6'40)
    07. safe passage (4'56)
    08.ronin (1'53)
    09. red warrior (3'56)
    10. the way of the sword (7'59)
    11. a small measure of peace (7'59)

by hans zimmer
  • özellikle red warrior, spectres in the fog ve ronin filmi özetlemişler neredeyse; ve hatta red warrior.. bi başka gibi, ürpertici?

. .gözlerimin önünden film şeridi olup akmaya başladı savaşçılar; hayır ölücez mi nolacak anlamadım ki?
  • şöyle bi bakıyorum da 1.5 aydır olduğu gibi içime sindirdiğim bir albüm oldu, değme albümleri solladı top 10 listimde. hayır o değil beni yavaş yavaş uyuşturduğunu da farkediyorum. bi gün gaza gelip evdekilere "çıkınımı hazırlayın ben japon yollarına düşüyorum" dersem filmden ziyade şu müzik eşliğinde dağ köylerinde gezme isteğimden dolayı olacak , o olacak.
  • keşke 11den fazla parça olsaydı dedirten muhteşem soundtrack.
  • bu sountrack fondayken battlefield 1942 oyununda axis tarafını seçip pasifik görevlerini oynamak sukeladır...
  • adamin agzina agzina sican soundtrack. fazla ba$arili.
  • muhteşem bir soundtrack.
    tutku, sadakat, inanç, umut, öfke, hırs, hüzün. ve baskın şekilde asalet...
    bu kadar yoğun hisler bu kadar ustaca bir araya gelirse, üzerine bir de savaş naraları katılırsa yanaklar ıslanmaz mı göz yaşlarıyla? birden durulunca ölüm hissedilmez mi ensede?
    dinledikçe insanı pişmanlıklarından arındırıp uğrunda yaşadığı şeylere sarılmaya yönelten, salya sümük ağlatıp bittiğinde nadir görülecek şekilde iyi hissettiren, sadece bir samurayın değil, her hayatının bir sakura olduğunu hissettiren, toprağa düşmeden önce toprağı hak etmek gerektiğini içten içe haykıran bir müzik mucizesi.
    "ve her şey sona erdiğinde zarifçe süzüleceksin sana hayat veren toprağa doğru. yanına düşecek olanların güzelliği anlatacak sana ne kadar güzel olduğunu..."
  • konsept album gibi olmu$ $erefsizim, ilk zamanlar once cikan $arkilar olacaktir elbette ki$isel zevklere gore ama ilerleyen zamanlarda bi kac kere ba$tan sona dinleyince bagimlar adami kendine feci bi $ekilde. 50 dakikalik huzur seansi yeminle.
  • dünyaya gelmiş gelebilecek en güzel film müziği albümü.

sizi ruhani bi şekilde yüceltir dinlediğinizde.. japon köyüne yerleşmek istersiniz..

dinlerken bir de samuraylarla, roninlerle ilgili yazılar okursanız. bunlar nasıl insanlar ya? ben yaşamıyorum burda bile diyebilirsiniz..
  • hem çoşku, hem dinginlik. red warrior'la gaza gelip a way of life'la duruluyorsunuz. bilhassa savaş sanatları meraklıları için ayrı bir güzel olacaktır dinlemesi...
hesabın var mı? giriş yap