• star wars evrenini bilmiyorum belki seriye bağlı kalmak için böyle yapıyorlar ama olay akışı çok sikko bence. kevin sorbolu herkulün maceraları gibi bir hikaye var
  • 2. sezonu ancak izleyebildim. jon favreau nun heykelini diksin disney oyle diyim. adamin sayesinde spinoff ustune spinoff cekiosunuz lan.

daha onceki entarimde yazmistim, tekrar yaziyim; sanirim bu dizi, sw ilk ciktigindan beri, o ilk cikan uclemeden sonra, bu evrene dair yapilmis en guzel calisma. ilk sezon imdb notuyla 9 du, 2. sezon 10 oldu. (11 yoktu) bu diziye, soundtrack e vs ne kadar odul verseniz az. o derece iyi. daha once yazan eden guzel entariler var, ancak dizinin gectigi zaman donemine ait su gorselleri de birakayim.

ha bu arada sunu da ekleyelim, anlamayan izleyiciler olmus. mando 3. sezona aynen devam ederken, the book of boba fett ise ayri bir dizi olarak paralel devam edecek genclik. mandonun 3. sezonunda ne olacagi cok kesin degil.

edit:
    gorseller ucmus niyeyse. eklendi.
  • 2. sezon 3. bölümde battlestar galactica'dan tanıdığımız starbuck oynuyor (katee sackhoff) kadın şarap gibi güzelleşmiş, bu rolde gördüğüm için de çok sevindim. bu tür rollere cuk oturuyor. her şeyi kitabına uygun yapan güzel dizi. böyle klasik karakterlere yer vermeleri de çok ayrı değerli.
  • izledim bitti. beğenenler safında yerimi aldım. uzun uzadıya entry kasacak değilim. millet analizin kralını yapmış.

yalnız izleyenler ve yorumlayanlara iki sorum olacak.
    ilk olarak bir kaç yerde "pedro pascal'ı izlemek keyifti, abi adam süper yaa" tarzı bir iki yorum gördüm. usta iki sezonda toplam 5 dakika yüzünü gördüğünüz için bu adam için sizce de abartılı olmamış mı? kaldı ki dövüş sahnelerinde ciddi derecede vasat buldum.

ikinci olarak axe woves ikinci sezon son bölümde nereye kayboldu. sadece koska reeves ve bo-katan vardı. bir şey mi kaçırdım?
  • cara dune rolüyle dizide yer alan gina carano'nun, sosyal medya paylaşımları nedeniyle artık yer almayacağı dizi. lucasfilm kendisini kovmuş.

--- spoiler ---

the actress shared a tik tok post a comparison of the divided political climate to nazi germany.

“jews were beaten in the streets, not by nazi soldiers but by their neighbors…even by children. because history is edited, most people today don’t realize that to get to the point where nazi soldiers could easily round up thousands of jews, the government first made their own neighbors hate them simply for being jews. how is that any different from hating someone for their political views,” she wrote.

--- spoiler ---
  • gina caranonun castten çıkarılması tarafımca olumlu karşılanmıştır zira bu kadına hiç ısınamamıştım nedense. bir star wars geeki olarak memnuniyet duydum.
  • "jews were beaten in the streets, not by nazi soldiers but by their neighbors…even by children. because history is edited, most people today don’t realize that to get to the point where nazi soldiers could easily round up thousands of jews, the government first made their own neighbors hate them simply for being jews. how is that any different from hating someone for their political views"

burada anti-seminist bulunan şey gerçekten ne amk?

tamam oyuncunun dizideki karakterini sevmezdim, zaten diziyi de sevmem disney her zamanki gibi bebelere dizi yapıyor... ancak diziden ve hazırlanmakta olan star wars spin-off dizilerinden sırf bu ifadesi yüzünden çıkarılması ciddi haksızlık. elbette kimse karşı çıkmayacaktır, çünkü miki fare ne bok yapsa şakşaklayacak çılgın bir kitleye sahip. başkası yapsa ciddi tartışmalar doğuracak herşeyi istediği gibi yapabilir bu yüzden.
  • gina carano'nun kovulduğu dizi.

kovulma nedeni de saçmalık. ben mi ingilizceyi unuttum diye tekrar tekrar okudum. kadın bir insanın politik görüşü yüzünden kendisinden nefret edilmesinin mantıksızlığını ikinci dünya savaşı sırasındaki yahudi nefretine benzetip "naziler yahudileri direkt temizlemek yerine önce halkın yahudilerden nefret etmesini sağladı." demiş. heralde dedeleri sokaklarda yahudi döven almanların zoruna gitti ki kadını kovdurmak için hashtag açtılar.

sinema/dizi sektörü demokratların elinde. yani bu sıçtımın amerikasının cumhuriyetçisi de demokratı da aynı sığır soyundan geliyor. farklı olana tahammülleri yok. yaptığı paylaşımdan antisemitist sonucu çıkarıp kadını kovmak tam bir amerikan çomarı hareketi.
  • nedense tavsiye zinciriyle yayılan, sadece en sevilen kişilere önerilen übersonik dizi.
    3. sezonun bir yıl sonra başlayacağını öğrenince 2. sezonu tabiri caizse gıdım gıdım izledik.
    bit artık 2021 sözünün bir başka sebebidir kendisi.
  • gina carano nun büyük haksızlığa uğratılarak çıkarıldığı dizi. birilerinin nefret etme özgürlüğünü eleştirmiş, sebebe gel. sırf bu yüzden bayılarak izlediğim diziden vazgeçebilirim.

edit: (bkz: gina carano/@papillion)
hesabın var mı? giriş yap