• herkesin ağzında bir winter is comingdir gidiyor ama, a song of ice and fire serisindeki tartışmasız en vurucu laftır.

"the north remembers lord davos. the north remembers, and this mummer's farce is almost done."

güneyli birilerinden, mesela bir mersinli'den intikam almak istiyorum şu anda, konusu mühim değil.
  • a song of ice and fire serisinde tutunduğum tek dal ulan bu söz.
    the north remembers. yazılmayan 2 kitap. o kitaplarda lütfen remembers. allah aşkına remembers be george martin. allah kitap aşkına remembers.
  • winterfell'de kuzeyli bir kadın tarafından sansa stark'a söylendiğinde duygulandırmış cümledir. kaç sezon geçti hala ned stark'ın acısını yaşıyoruz, alın şu intikamı da rahatlayalım artık acımız dinsin.
    özlüyoruz kurt yürekli adam.
  • --- spoiler ---

hatırlıyacaksanız hatırlayın artık yeter starkların çektiği çile, gördük son bölüm sansa'ya yapılanı, stark'ın en büyük kızının şuursuzca ırzına geçtiler hala north remembers, yarak remembers hani nerdesiniz lan?
    snow tutturmuş duvar da duvar söz verdim yemin ettim, sik kafalı, sikişirken yemini unuttun ama gelsene winterfell'e geçsene hanenin başına toplasına dört bi yana dağılmış aileni alsana intikamını amk.
    starkların intikamı alınmadan biterse şu dizi yazıklar olsun, kitapları okumadım bilmiyorum orjinalinde yoksa bile şu dizide alın şu intikamı rahatlıyalım artık.

--- spoiler ---
  • şu saatten sonra tek güvencemiz bu söz. kuzey hatırlayacak ve aslanların anasını sikecekler.
  • game of thrones'un en etkileyici sözlerinden biridir. bir diğeri için (bkz: anyone can be killed)

ne zaman duysam tüylerim ürperir, gözümün önüne ned stark'ın asil duruşu gelir, bi direwolfun uluması duyulur arkadan.
  • a dance with dragons'da geçen etkileyici bir cümle. kitabı okumayanlar için spoiler vermek istemiyorum ama öyle bir anda ediliyor ki bu cümle, okurken insanın içini intikam ateşiyle dolduruyor.
  • üzerime stark'lar gibi kürkümü giyip daha geçenlerde rte'yi yere göğe sığdıramayıp, şimdi nereye kaçacağını şaşırmış yandaşlara karşı kurmak istediğim aşırı karizmatik cümle. yanımda da bir tane kurt olsun, ben huşu içinde "the north remembers, friends. the north remembers..." derken hepsine hırlasın.

biraz hayallerde yaşadığım doğrudur.
hesabın var mı? giriş yap