şükela:  tümü | bugün soru sor
 • fallout kainatında denk geldiğim ilk düzgün bir ideolojiye, felsefi altyapıya sahip örgüt. çocuk çetesi, paralel yapı gibi örgütlerden gına gelmişti.
 • (bkz: into the wild)
 • cevremde fallout oynayan herkes bunlarin tarafini tutmus. synth de olsa insan insandir felsefesini guder, elinden sigara dusmeyen karizmatik bir abla (bkz: desdemona) tarafindan idare edilir.
 • the railroad fallout 4 evreninde olan, aslında çok felsefi bir soruya cevap bulmuş bir yeraltı gerilla örgütüdür.

  insan'ı hayvandan ayıran en önemli şey öz-bilinç dir peki bu öz -bilinç i bir makinede yapabilirse bu onun insan ile aynı seviyede mi tutar ?

  the railroad a göre: evet öz-bilinci olan her şey, ister insan olsun ister olmasın (bkz: synth) o varlık yaşıyordur. ve yaşama hakkı vardır. fallout 4 evreninde bu gurup synth'leri enstitü nün elinden kurtarmayı kendilerine hedef bilmişlerdir. önemli olan görünüş değil, özbilinç in olmasıdır.

  benim kişisel düşüncem evet haklılar ancak synth lerin var olması insan neslinin önündeki çok büyük bir engeldir kendi türümüzün devamlılığı açısından yok edilmelilerdir.
 • goodnight, texas adlı amerikalı grubun güzide parçası.

  canlı performans buradan
 • buram buram iç savaş* sonrası dönemin abd'si kokan acccayip neşeli bir country şarkısı. sanki hell on wheels müziklerinden fırlama. dizinin soundtrack'inde kullanıldı mı merak ediyorum, kullanılsaydı gerçekten cuk otururdu.

  hatta sahnesini de söyleyeyim:

  negro brotherlarım demiryolu inşaatında öğle yemeği molası vermişler. balyozlar, kazmalar, kürekler bir kenara bırakılmış. yemekler yenmiş, artık "özgür" olan emekleri karşılığı kazanmaya başladıkları para ile aldıkları tütünü yemeğin üzerine büyük bir keyifle tüttürüyorlar. tam o sırada usta başı psalms keyifle bir türkü tutturmaya başlıyor ve diğer işçi arkadaşları ona eşlik ediyor:

  -run run run with the railroad!
  +get outta their sight!
  -when the engine turns the you gotta move on!
  +and u gotta move on at night!