• engelli olmanın bir eksiklik olduğunu kendisine hissettirilen bir toplumda bir çok şeyi eksik yaşayan elisa nin.. (olm duygu yoğunluğum çok yüksek. izleyenler anlamıştır. sadece ilk yarıdaki o konuş(ama)malar için izlemeye değer olduğunu düşündüm. bir insanın engelinin olmasi onu insan olmaktan eksik kilmaz. --- spoiler ---

giles: [interpreting elisa] when he looks at me, the way he looks at me... he does not know, what ı lack... or - how - ı am incomplete. he sees me, for what ı - am, as ı am. he's happy - to see me. every time. every day. now, ı can either save him... or let him die.
    --- spoiler ---
  • yorumlar yüzünden düşük beklentiyle gittiğimden memnun ayrıldığım film. bence de oscar alması saçma fakat gömüldüğü kadar da değil.
  • bu filme oscar verilmekle 1970, 1980 ve 1990'lı yıllarda çekilmiş bulunan çok daha kaliteli bilim kurgu-fantezi filmlerine haksızlık edilmiş. konusu çok çocukça. dediğim gibi çok daha ilgi çekici başka bilim kurgu filmleri varken bu filme bu kadar oscar verilmesi anlamsız. sadece 1960'ların başlarındaki o atmosferin iyi yaratılmış olduğunu söyleyebilirim. gerisi palavradan ibaret. gereksiz cinsellik ile alakalı kısımlar mevcut. böyle bir filmde neden bu kadar kullanıldığı anlamsız. yeşil renklerin ve soğuk bir atmosferin hakim olduğu bir çekim tekniği kullanılmış. sonuç olarak ben beğenmedim. diğer filmlere haksızlık edildiği inancındayım.
  • aşkına kavuşmak için kuyruk yerine bacakları olsun diye sesini feda eden meşhur denizkızına ve denizkızı masalına bir göndermesi yok ise çok sıradan bir film. var ise vasatın üstü.
  • allah'ını seven üstüme mutluluk dolu bir film atsın derken karşıma çıktı. hoş bir çerezlikti benim için kafamı güzel dağıttı. geçen seneki faciadan -moonlight- sonra buna da şükür diyor insan.

--- spoiler ---

yalnız türler arası seks bana garip geldi. çoğu hayvan müziğe ve iletişime tepki veriyor ama sonuçta onlarla sevişmiyoruz. "aha beni anlıyor bu" diye soyunup hayvancağızın üstüne gitmeyeydin ablacım ya hlfg. ne bileyim benim için bile aşırıydı o kısım. onu geçtim kedi yiyen bir canlıyla aşk yaşayamam:/

- spoiler ---
  • maykıl şenın reyizin akıp gittiği film olmuş.

son zamanlarda kötü oynadığı hiçbir film yok neredeyse. an itibariyle favorite hollywood aktörüm olabilir kendisi.
  • gene negatifliklerle dolu entry sacmaliklari, neyse. tamam sozlugumuzun adi eksi de yani elestirirken biraz olculu elestirin lutfen. oscari kendileri verecek olsalar bu bet yorumlari yazan arkadaslar hangi filmlere verirlerdi merak ediyorum dogrusu. gene sahane film izledikten sonraki ruh halime donuyorum. filmin son sahne muzigi kulaklarimda...
  • yıllarca başımızın etini yediler hocam. neymiş, konulduğu kabın şeklini alırmışmış.
  • çok tatlış bir film.guillermo del toro kalp kalp kalp..
  • izlemediğim ve izlemeyi düşünmediğim film. guillermo del toro ne kadar ünlü bir yönetmen olsa da kendisinin pan'ın labirenti filminin izlediğimde ne izlediğimi anlayamamış olmam ve çeşitli gerekçelerle bende yönetmene karşı bir antipati oluşturdu. bu yüzden guillermo del toro filmlerini izlememeye karar verdim; oskar almış olsa bile.
hesabın var mı? giriş yap