• sen bi kenarda oylamaya başla biz geliyoruz.
  • bu film 1.dir çünkü birinciliği hak etmektedir. baska hesap açıp tekrar 10 vereceğim.
  • imdb'ye girip -inci siker- de yazacak mıyız?

pardon lan burası ekşi sözlüktü.
  • ben seni eksiledim. sen istediğini oyla.
  • bir referans olarak (bkz: bildiğiniz üzere)

tanım : gerizekalı beyanı
  • bir filme sözümona hak ettiği değeri vermek için gayet başarılı olmuş başka bir filme 1 puan vermeyi teklif etmek garabetini içeren başlık. muhtemelen aynı mantıkla hareket eden yaklaşık 36000 kişi the godfather filmine 1 puan verirken, yine aynı mantıkla hareket eden 33000 kişi de the shawshank redemption filmine 1 puan vermiş durumda.

velhasıl bu tarz yaklaşımların sinema ve sanat severlikle hiçbir alakası yok ve bir filmin hak ettiği değeri imdb top 250 içindeki yeri ile ölçmek son derece anlamsız bir yaklaşım. niyetiniz ciddiyse lütfen derdinizi aşağıdaki listeyi oluşturan yönetmenlere anlatın;

https://www.bfi.org.uk/…tandsoundpoll2012/directors
  • yazar diyor ki '2,121,977 kişi bu işi bilmiyor en iyi ben biliyorum the godfather birinci olmalı' bende kendisine diyorum ki 'eminim copolla bile the shawshank redemtion a 10 basmıştır imdb de, bu baba yı kötü film yapmaz'

ayrıca
  • nasıl bir zihniyet, başka bir iyi filmi birinci yapmak için çok iyi bir filme 1 puan verilmesini önerebilir ki ? baba’nın çok iyi bir film olması, shawshank redemption’ının en iyi olmasını engeller mi ? ya da mario puzo çok iyi bir yazar diye stephen king’in yazarlığı neden değersiz olsun ki ? ayrıca alcatraz kuşçusu ile bu filmi bu kadar benzeten de iki filmi de götüyle izlemiş bence
    edit: bahsedilen film alcatraz kuşçusu değil , alcatraz’dan kaçışmış , ben yanlış yazmışım ama düşüncelerim diğeri için de geçerli , bence ikisi anlattıkları açısından çok farklı filmler
  • ımdb listesinin neyini tartışıyorsunuz. neticede avengers endgame denen çadır tiyatrosunu terminator 2'nin üzerinde gösteren bir çamur deryası.
  • o kadar oyu veren kişiye saygısızlık diye düşünüyorum. kamuoyu yaratarak birini aşağıya indirmek siyasete bile yakışmaz. günün birinde 1. sırayı kaybederse yine tarafsızca yapılan değerlendirmelere göre olacaktır.
hesabın var mı? giriş yap