• rezalet otesi, kotu kelimesinin tanimlamak icin az kaldigi bir lord of the rings clone'u . diger shannara kitaplarini bilmiyorum ama, bu seri nasil bu derece unlu olmu$, satmi$ da satmi$ insanin akli almiyor .

allanon - gandalf, shea - frodo, adini hatirlamadigim karde$i - sam, sword of shannara - the one ring, brona - sauron diyorum bir kac kucuk ornek olsun diye . of nasil kotu hem de ya .
  • bugun deh$et icerisinde farkettim ki, turkiye'de yayimlanan shannara'nin kilici serisinin birinci kitabinin kapagi, harper collins'in yaptigi farkli bir lord of the rings basiminin birinci kitabiyla ayni . onu da kopyalami$lar yani .
  • burada okuduklarimi dusundukten sonra bir daha okuyarak uzgun bi sekilde soylemeliyim ki yerden goge kadar lotr kopyasiymis. ama her durumda oyunu guzeldi, senaryo da farkliydi zaten, shea'nin oglunun basindan geciyodu.
  • 3 cildini kasıp kasıp bitiremedigim, arada başka kitaplar bitirdigim, sonunda bittiginde oh dedigim, yeni ciltlerinin çıktıgını ögrendigim, ilk kez bir kitaptan dolayı cinnet getirdigim bariz lotr kopyası üçleme...
  • tam lotr kopyasi olmasi bir yana hakkinda zilyon tane kitap cikmasina israrla hayret ettigimiz rezil kitap 3 lusu ve serinin diger kitaplarinin habercisi**
  • yüzüklerin efendisi'yle inanılmaz benzerlikler taşıyan seri. malesef pek de kaliteli olmayan bir kopyası.

şu an piyasada onca güzel fantastik kurgu roman varken kesinlikle okunmaması gerekiyor, okunacaklar listesi tamamlandığında göz atılabilir. kitabın tek artısı anlatımın sade olması; böylelikle kolayca okunabiliyor. yazarın becerebildiği tek şey de bu zaten zira star was bölüm 1'de de akıcı bir anlatım kendini gösteriyor.

ayrıca, ilk üç kitabı çevrildiğinde türkçe'ye çevrilmiş pek fantazi kitabı yoktu o zamanlar, hatırlarım. o yüzden göreceli bir keyif vermişti zamanında.
  • gelmiş geçmiş en kötü fantastik kurgu serisidir kendisi
  • bir zamanlar, fantastik edebiyatla henüz pek yakın olmadığım dönemlerde, bu konuyla hayli ilgili ve de bilgili bi arkadaşın beslediği hayranlık sayesinde tanıştığım, o zaman için "eh fena diilmiş" diye düşündüğüm, yıllar yıllar soora seriyi en başından okumaya başlayıp ne arkadaşın beslediği hayranlığa, ne de benim yeniden okumama bi anlam veremediğim kitap.. kitabın ilk yarısında heycanlanamadım bile, tam adamların başına bişi gelir gibi oluyo, üç cümle sonra hop sorun çözülüyo.. şunu bi bitiriyim de, elimdeki diğer iki kitabı` : elfstones of shannara`` : wishsong of shannara` okumaya zahmet eder miyim, onu bilmiyorum..
  • itin götüne sokmaya gerek yok. okunur mu? evet. vakit kaybı mı? kesinlikle. özellikle de sınav haftaları ders çalışmamak için yapılan anlamsız hareketler kümesine girme tehlikesine dikkat çekmek istiyorum buradan*. "lotr klonu" yaftası yemeyi o kadar çok hak ediyor ki ancak bu kadar olur.
  • ne yazık ki lotr serisinin ucuz taklitlerinden birisi olmayı geçememiş, başaramamıştır. karakterleri sevmenize, bazen zorla da olsa kendisini okutturmasına rağmen terry brooks amcamıza "olmamış be koçum" demek istediğim seridir.

zaten ilk üçlemeyi okuyup, sonra da illalah edip bırakıyorsunuz. zira ben öyle yaptım. gidin yürüyen taşlar'ı okuyun mollie hunter'dan. çok daha iyi.
hesabın var mı? giriş yap