• izlerken keyif aldığım filmlerden biri.

--- spoiler ---

özgürlük ne güzel şey be. tibet'e himalayalara hayran kaldım o değilde finali çok koyuyor adama. beklemek, hiçbir eşyanın yerini değiştirmeden beklemek. sonunda ağladım ben bu filmin.

--- spoiler ---
  • filmden geriye, duyar duymaz aklıma kazınan replik kaldı, "günahsız bir adama göre fazla dua ediyorsun.."
    ayrıca collin farrel'in neden collin farrel olduğunu anlamaya yardım eder, bir ara "bak adam demekki buralardan holivuta uzanan zorlu bir hayatı olm...ha?" dedim..iyi oyuncu vesselam.
  • son zamanlarda izledigim en iyi film. kusursuz denilebilecek kadar uyumlu. bana gore oldukca da ders verici. azim, hirs, guven, umut, dostluk... 3500 km yol sonunda ozgurluk.. tam bi dram. 7 kisi basliyorlar yola, 3 kisi hayatta kalabiliyor sadece. ne kadar da duygularindan arinmis insanlar diyorsunuz. her seyi olagan karsiliyorlar. dogayla icli disli bir film olmus gercekten. hatta tarih, cografya konusunda da oldukca bilgi veriyor. adeta belgesel niteliginde. film bittiginde aklima direk gelen 'esaretin bedeli-yesil yol-ozgurluk yolu uclemesi olabilirmis' oldu. birbirlerine cok yakin 3 film ve filmleri birbirine baglayan esaret.. kisacasi izleyen herkesin keyif alacagini dusunuyorum.
  • filmi seyreden her 10 kişiden 8'inin film bittikten sonra google earth ya da maps açıp sibirya-hindistan arasını incelediğini düşünüyorum.

bir de (sanırım) "hard diskte bekletilip çok geç seyredilen filmler" listesine ilk sıradan girer gibime geliyor. birçok kişi gibi ben de indirmiş ama aylarca seyretmemiştim. hata etmişim.

aksiyonu az ve uzun bir film ama (şahsen) sıkmıyor.
    yol ve hayatta kalma türünü sevenler pişman olmayacaktır.
  • kucukken ilgi ile izledigim ipek yolu belgeselini hatirlatti ancak konulu film olarak setredilmesini dogru bulmuyorum
  • çok durağan giden filmleri sevmediğim için bana 2 saat baya uzun geldi. ama filmin konusu güzel olmuş, özgürlük için himalaya üzerinden hindistan' a 6.500 km yol yürüyorlar. o çöl sahnelerini izlerken ben bile susadım yani o derece etkiliyor. 7.3' ü hak etmiş.
  • karakter merkezli olmamasına rağmen beni etkileyen nadir filmlerden biridir.ön yargıyla izlenmezse gayette akıcıdır.gorsellik olarakta baymayan dogaya farklı bir açıdan bakan bir yapımdır.al guzel manzara izle diye dayatma yapmaz.ed harris ,colin farrel , jim sturgess gibi sağlam oyuncuları vardır.
  • bu filmle ilgili izlenebiletesi olan bir film olması dışında birkaç amiyane yorumum var:

--- spoiler ---

1- bu komünizm ne menem bir düzenmiş arkadaş adama dağlar, çöller, ülkeler aştırıyor, bucak bucak kaçtırıyor, dedirtiyor.
    2- bu kaçak ekibinin botları nasıl sağlammış, paltoları ne mükemmelmiş, komünizmin standartları baya yüksekmiş, boşa rus yapımı dememişler diye düşündürüyor.
    3- collin'ciğim denemişsin, zorlamışssın belli ama olmayınca olmuyor.
    4- ed harris baştan sona şiir gibi, sakin, inandırıcı izlettiriyor.
    5- ingilizce nasıl bir dil sene 1941 allah'ın tibet köyünde bile konuşuluyor.
    6- ve sscb nasılmış ki yetimhanede büyümüş kız ingilizce biliyor.
    7- moğolistan sınır kapın çok dandik, kim olsa geri döner, düzeltmişssindir umuyorum.
    8- çölü yürüyek geçecek 7 kişiye bi matara su fırlatmak kıpçak misafirperverliğine yakışıyor mu?

--- spoiler ---
  • izlenesi güzel filmlerden. komünizm'in karanlık yüzünü gösteren filmlerden.
  • insanin izledigi vakit, varilan o yesil semiz hindistan topraklarini öpesi geldigi sahane film.
hesabın var mı? giriş yap