• philos labs'in yaptigi, ubisoft'un 2000 yılında piyasaya sürdüğü rts. oynanış olarak eu2'i çağrıştırıyor. ispanya öncesi orta amerikasında geçen oyunda, bağımsızlığını yeni kazanmış bir şehir devletini yönetiyorsunuz. amacınız orta amerikanın tek hakimi olmak. zaman zaman çeşitli görevler alıyorsunuz ve başarılı olduğunuz takdirde sihirli eşya(kalkan, yay, kılıç) ya da bir kahraman kazanıyorsunuz. yıllar birbirini kovalarken, ülkeniz genişlerken, devletiniz büyürken ve hazineniz altınla dolarken birden bire yüzen saraylarıyla quetzalcoatl geliveriyor. her ne kadar ispanyol çeliğine ve baruta karşı basit ok, mızrak, sopalarla karşı koymak biraz fantastik olsa da imkansız değil. üç ispanyol çıkartmasına dayanabilirseniz oyun ilginç bir demoyla sona eriyor.
  • aztek uygarlığını kurtarma fırsatı veren strateji oyunu.
  • oldukça orijinal bir strateji oyunu olmasına rağmen tarihin tozlu sayfalarına gömülmüştür. üzgünüm konuşacak kimse kalmadı bu oyun hakkında bir daha diye.
  • son albümlerini çıkarmış olan güzel melodic metal grubu. albüm dinlenmeye değer.
  • ing. teokrasi.
  • entrylerini ilgiyle takip ettigim bir altinci nesil yazar
  • 6. nesilin gurur kaynağı, bir gecede hippi olmuş, inanılmaz uzun yazılarıyla nam salmış ama okurken çok da sıkmayan anlatımı hoş olan yazar.
  • (bkz: teokrasi)
    (bkz: yeni türkiye)
  • zamanında bir arkadaşımın evinde tanıştığım "efsanem" olan oyun. daha sonra arkadaşla ve haliyle oyunla irtibatım koptu ama benim bu oyuna olan sevdam bitmedi. girdiğim her cdciye bu oyunu sordum yıllarca. hepsi de "o ne lan? o nasıl bir oyun? al eyçof var bunu oyna" dediler. kara sevdalı gibi yılmadım film almaya gittim bu oyunu sordum. bazen de bir şey satın almadan çıkmak istediğim zaman sordum, biliyorum ki yok biliyorum ki bulamaz... sonra bir ara internetde demosunu buldum. tabi bir süre sonra ondan hevesim geçti ve yine manasız arayış.... bir arkadaşımla cadde boyu yürürken onun bir işi için girdiğimiz yerde sordum. öyle umutsuzdum ki rafta orijinal kabında görünce serap sandım. bir daha bir daha baktım. ve hayatımın unutulmaz bir günü olarak o gün bu oyunu satın aldım.
    oyunda bu sevdanın karşılığı hiç bir şey yok. tipik bir bilgisayar oyunu işte. ama insanın içinde yer edince böyle büyüyor sevdası.
    tanım : ubisoft elinden çıkma hala daha özgün bir yapıya sahip ve zamanına göre çok iyi aztek tarihli strateji oyunu.
    oyunun sonu leyla ile mecnunun sonu ile aynı. evet evet ispanyollar tuzlukmuş.
  • 2002de kurulmuş başarılı bir melodic/progressive/power metal grubu.
hesabın var mı? giriş yap