• wilco nun da coverladigi sahane big star sarkisi.
  • johnny cash tarafindan yapilmi$ harika bir coveri olan danzig $arkisi.

bad luck wind been blowin' on my back
    i was born to bring trouble wherever i'm at
    with the number '13' tattooed on my neck
    that ink starts to itch
    black gon' turn to red

i was born in the soul of misery
    and i never had me a name
    they just give me a number when i was young

got a long line of heartache
    i carry it well
    the list of lives i've broken
    reach from here to hell
    and a bad luck wind been blowin' on my back
    pray you don't look at me
    and i pray i don't look back

found me with a preacherman confessin' all i done
    catch me with the devil playing 21
    and a bad luck wind been blowin' on my back
    i was born to bring trouble wherever i'm at

when i was young
    when i was young
    when i was young
  • kathryn williams coverıyla looptan eksik edilmeyesı sey. huzur hissinden insan bir sure sonra sıkılırsa, olmus demektir.

won't you tell your dad, "get off my back"
    tell him what we said about "paint it, black"
    rock 'n roll is here to stay
    come inside where it's okay
    and i'll shake you
  • (bkz: olivia wilde)
  • ilk çıktığında izmir'de tek salonda oynamaktaydı bu film, biz de sinemasever liseli gençliği olarak, bir şekilde izleyelim, çok övüyorlar bu filmi dışarda, diye gidip, "hmm, evet, çok ilginç, pek hoş, hmm.." diye derin derin yaklaşmıştık. oysa şu gün izlediğimde aynı filmi, "hacı biz orta okul yıllarında şöle ortamlar göremedik be, yazıklar olsun, şuna bak, çatır çutur" gibi odunsu bir yüzeysellikle yaklaştım ve geçen seneler ile beraber tam bir mala dönüştüğümü gördüm. yine de arada sırada denk geldikçe izleten, gereksiz sahnelerine rağmen iyi bir filmdir kendisi bence, fena da çekilmemiştir hani. kim derdi tracy kardeşimiz evan rachel wood'u marilyn manson götürecek bundan bir 4 sene sonra diye, vay be, hayat işte.
  • that 70's show final bölümünde, bölümün tamamında hissettiğimiz alışılmadık hüznü perçinler bu big star şarkısı. eric ve donna'nın liseli aşklarına çok güzel bir fon müziği olur en 70lerinden.
  • glenn danzig'in johnny cash için yazdığı parça. daha sonra danzig coverlamıştır. bu cover the hangover'ın efsanevi sayılabilecek girişinin de müziğidir.
  • house m.d. adlı dizimizde house'un olivia wilde'nin canlandırdığı doktor "remy hadley"e verdiği takma isimdir. 3. sezon sonunda cameron ve chase'in teşhis ekibinden ayrılması sonucu 4. sezonda yeni kadro için alımlar sırasında tüm adaylara numaralar verilmiştir, hadley'e verilen numara da 13tür. ve ilginç bir şekilde, 4x1 de diziye katılan dr. hadley'in ismi ancak 4x15 - "house's head" bölümünde öğrenilebilmiştir.

küçük 2 detay; kızımız lezbiyendir, ve huntington hastasıdır.

dipnot: lezbiyen değil, biseksüel aslen. ben house'un yalancısıyım.
  • garbage coverı, hiç hatırlamadığınız üzerinden yıllar geçmiş bir kalp kırıklığına götürür sizi. yara izinin kaşınması gibidir. halbuki ne güzel olurdu herkes ilk aşkıyla sonsuza kadar mutlu olabilseydi, en azından arkadaş kalabilseydik dersiniz. bir daha kalbiniz on üç yaşınızdaki gibi kırılmayacak belki, ama karnınızdaki o kelebekler de gitti gider.
  • house'da dr remy headley'in house tarafından takılan nickname'i, house'un yaptiği elemeler sırasında yaka kartının 13 olmasından dolayı bu nickname'i almıştır ve de kendisi evlilik kurumuna bir adım daha yaklaşmama vesiledir tabi kendileri de bir adım daha bana doğru yaklaşırlarsa... bu arada asıl ismi olivia wilde imiş ve de house daki karakteri hakkında detaylı bilgiyi şuradan http://house.wikia.com/wiki/remy_hadley kendisi hakkındaki detaylı bilgiyide şuradan http://en.wikipedia.org/wiki/olivia_wilde öğrenebilirsiniz
hesabın var mı? giriş yap