• uzun bir donem calculus'u bulan super insan zannettigim kisinin olmayan ismi. 1 sene sonra bana bu gercek aciklandiginda hic bozuntuya vermedigim isim kirmasi.

- newton calculus'u fizik arastirmalari icin icat etmis baba, haberin var miydi?
    - hadi ya, thomas calculus ne yapmis o zaman?
    - o kim ya?
    - neyse sktir et.
  • ilk kez duyanların aklında bir diablo 2 set itemı çağrıştırması olasıdır:

thomas' calculus
    amulet

required level: 45

course length reduced by 15%
    attendance resist +40%
    %24 better chance of getting ba

partial set item bonuses;

+2 to midterm skills
    %25 faster grade recovery
  • bir hocamızın* anlattığı kadarı ile 70'lerin sonlarındaki sağ-sol çatışmalarının yoğun olduğu, otobüslerin tarandığı dönemde odtü servislerinde "kurşun geçirmez" diye pencere kenarında oturanlar kalkan gibi yanlarına koyuyormuş bu kitabı. öylesine tuğla gibidir hani...
  • giancoli'nin fizik kitabıyla beraber süper kol kası yaptıran kitap, hatta iki elle tutulup belden göğüs seviyesine kadar çıkarılıp indirilince göğsü falan da çalıştırıyor. kısacası beynim dışında her yerimi çalıştırabilen bi kitap. seviyorum.
  • abd ve kanada'da satışı yasak olmayan kitap.

sadece kitabın türkiye'de de okutulan "international edition"u abd ve kanada'da satılamaz. kitap bu ülkelerde 80$ küsür bi paraya satılmaktayken, pearson education bu international edition'ı türkiye'de 35$ gibi bir fiyata satmaktadır, kitabın arkasında da "uluslararası eğitime katkı sağlaması için fiyatı abd ve kanada dışında özellikle düşük tutulmuş bu kitabı abd ve kanada'da satın aldıysanız, kitap ülke içine yasadışı biçimde sokulmuş olabilir" denmektedir.

ayrıca işbu durum türkiye'de "international edition"u okutulan pek çok abd menşeili kitap için de benzer biçimde geçerlidir.
  • döner merdivenlerden (böyle de kayarım iç mimarlığa) çıkarken elinizden kayıp birinin kafasına düşmesi hâlinde sağlam bi 25 sene yersiniz ihmâl yüzünden. amman dikkat kütüphanelerde. thomasla girip, kelepçelerle çıkan çok tanıdığım var.

adı gibi*, ağırlığı gibi bi kitaptır içerik olarak da. çok tatlı anlatır thomas abi, sindire sindire öğretir size. çözümlerini de buldunuz mu bu kitabın oy oy... hemen horadric cube'e atıp translate ederseniz eski çıkmış sorularla beraber, thomasımın kalkulusunun özelliklerine ek olarak "+2 kazık soru korunması ve inek öğrencilere karşı +2 intimidate skilli " de alırsınız sinerji bonus olarak.
  • türkçe çevirisinde gamzeli limaçonlar diye bişey bulunan. evet saat 06:20 ve ders çalışıyorum ne var.
  • bazi seyler cok karmasiktir taa ki icerden bakincaya kadar. kocaman bir kitap bu kitap. ıntegral ne derken kendimi integral yaparken buldum. vesselam yarin sinavim var ornek sorularin ise yaramasini diliyorum.

bu tuğla muhendislige ilk adimimdir.
  • bir diğer calculusçü baba için (bkz: robert a adams)*.
hesabın var mı? giriş yap