şükela:  tümü | bugün
 • 2004 fransa bisiklet turunu sürpriz bir şekilde 10 gündür lider götüren genç fransız bisikletçi.liderliği yarın itibariyle lance armstronga bırakması kuvvetle muhtemel...
 • an itibariyle lance armstrong'un 22 saniye önünde lider bulunan fakat salı günü muhtemelen sarı mayoyu armstrong'a devredecek olan sübyan bisikletçi. 2004 fransa bisiklet turu'nda beyaz mayo'yu kazanmayı neredeyse garantilemiştir.
 • buyuyunce bir ya da birkaç kez fransa turu kazanacağı yönünde sinyaller veren 1979 doğumlu fransız bisikletçi.

  2004 fransa bisiklet turunda sarı mayoyu taşırken armstrong'un onu geçmemesi için gösterdiği çaba takdir edilesidir. ama karşısındaki dünyanın gelmiş geçmiş en büyük sporcularından biri olduğu üzere artık geçildi.
 • zamana karşı, sprint ve tırmanma özellikleri ortalama olan ama buna rağmen sarı mayo ve fransız olmasının baskısıyla kendini pirenelerde parçalayan fakat bunun cezasını alplerde çekip beyaz mayoyu da kaybeden fransız bisikletçi.
 • yağmurlu berbat bir havada peletonun geleneksel olarak önceden kaçan ufak grubu yakalamaması ve bu grubun peletona tarihteki en büyük farklardan birini atması sonucu açık arayla lider olup bu farkı tıpkı bir mirasyedi gibi ufak ufak harcayarak en sonunda tüketmiş bisikletçi. adam o farkı çok iyi olduğu için değil peleton berbat hava şartlarında hızlı bir kovalama için bir türlü organize olmadığı için açmıştı. vladimir karpets beyaz mayoyu alamasaydı bu voechlerin başarısı değil peletonun ayıbı olacaktı. armstrong veya başka bir genel klasman yarışçısı ise voechleri asla bir tehdit olarak görmemiş kendi mücadelelerini vermişlerdir. bu genç ve şanslı bisikletçinin dağlarda yıl kaybedeceğini bisiklet sporunu az çok takip eden herkes bilse de bu genç adama ve onun samimi ve alçakgönüllü mücadelesine saygı duymuşuzdur. thomas mayoyu son defa koruduğu dağ etabının bitişine can çekişerek gelip kronometrede yeterli zamanı yaptığını görünce yamuk bir suratla da olsa gülmüş bizi duygulandırmıştır.
 • tour de france 2011'de, 14. turda, 16 km'lik plateau de beille'de (ki uzun ve çok zorlu bir tırmanıştır ve voeckler çok iyi bir tırmanışçı olarak bilinmez-di-) zirveye kadar contador,schleck,evans gibi isimlerin temposuna ayak uydurarak tırmanarak hatta arada küçük çaplı bir atak bile yaparak herkesi kendine hayran bıraktı.bugün genel klasman liderliğini andy'e kaptırır artık derken sarı mayoyu giymenin bir nevi zihinsel doping etkisi yarattığını göstermiş oldu.bakalım daha kaç gün koruyabilecek sarı mayoyu?
 • bugünkü etapta sarı mayoyu andy shleck'e kaptırmamak hakikaten inanılmaz bir mücadele sergilemiş ve mayoyu korumayı başarmış bisikletçi. bakalım son üç etapta da elinde tutup fransızların tdf'deki 25 küsur senelik zafer özlemine bir son verebilecek mi?
 • bugün koşulan etapta son kilometrelerde sarı mayoyu vermemek için verdiği mücadele ile tüylerimizi diken diken etmiştir. bacaklarından laktik asit, tekerinden taş eksik olsun. al şu turu.
 • alpe d'huez i tırmanırken geride kalmasını kaldıramamış, sağa sola küfürler savurmuş, takım arabasından aldığı suluğu yere fırlatarak gereksiz atarlanmış bisikletçi. ayıp amk.
 • çıktı ve kazandı. ortada kazanılabilmesi söz konusu olan ne varsa hepsini kazandı. bu kadar net bi zafer. net.