• 2. kez düzenlenen tour de yorkshire bisiklet turunun üçüncü vce son etabını kazanarak genel klasmanda en yakın rakibi irlandalı nicolas roche'a 6 saniye fark atarak genel klasman liderliğini kazanmıştır.

bu uzun zaman sonra elde ettiği ilk etap ve genel klasman zaferiydi ki, yeni takımı direct energie (2016) için de motivasyon oldu.
  • yahu demeyim demeyim diyorum, 2011 tdf'i izlerken adamın mimikleri görünce yine aklıma geldi. ben kendisini ace venture filmindeki şu ( http://www.youtube.com/watch?v=wyxtkkuulvc ) karaktere benzetiyorum ve aklıma geldikçe de gülüyorum. elimde değil.*
    ama kral adamdır orası ayrı.
  • buyuyunce bir ya da birkaç kez fransa turu kazanacağı yönünde sinyaller veren 1979 doğumlu fransız bisikletçi.

2004 fransa bisiklet turunda sarı mayoyu taşırken armstrong'un onu geçmemesi için gösterdiği çaba takdir edilesidir. ama karşısındaki dünyanın gelmiş geçmiş en büyük sporcularından biri olduğu üzere artık geçildi.
  • 2004 fransa bisiklet turunu sürpriz bir şekilde 10 gündür lider götüren genç fransız bisikletçi.liderliği yarın itibariyle lance armstronga bırakması kuvvetle muhtemel...
  • bugün sonuçlanan tour de france 2012'de dağların kralına verilen puanlı mayoyu kazanan europcar takımı bisikletçisi.
  • alpe d'huez i tırmanırken geride kalmasını kaldıramamış, sağa sola küfürler savurmuş, takım arabasından aldığı suluğu yere fırlatarak gereksiz atarlanmış bisikletçi. ayıp amk.
  • tour de france 2012'yi izlemeye değer kılan tek bisikletçi oldu.
  • bugünkü etapta sarı mayoyu andy shleck'e kaptırmamak hakikaten inanılmaz bir mücadele sergilemiş ve mayoyu korumayı başarmış bisikletçi. bakalım son üç etapta da elinde tutup fransızların tdf'deki 25 küsur senelik zafer özlemine bir son verebilecek mi?
  • yağmurlu berbat bir havada peletonun geleneksel olarak önceden kaçan ufak grubu yakalamaması ve bu grubun peletona tarihteki en büyük farklardan birini atması sonucu açık arayla lider olup bu farkı tıpkı bir mirasyedi gibi ufak ufak harcayarak en sonunda tüketmiş bisikletçi. adam o farkı çok iyi olduğu için değil peleton berbat hava şartlarında hızlı bir kovalama için bir türlü organize olmadığı için açmıştı. vladimir karpets beyaz mayoyu alamasaydı bu voechlerin başarısı değil peletonun ayıbı olacaktı. armstrong veya başka bir genel klasman yarışçısı ise voechleri asla bir tehdit olarak görmemiş kendi mücadelelerini vermişlerdir. bu genç ve şanslı bisikletçinin dağlarda yıl kaybedeceğini bisiklet sporunu az çok takip eden herkes bilse de bu genç adama ve onun samimi ve alçakgönüllü mücadelesine saygı duymuşuzdur. thomas mayoyu son defa koruduğu dağ etabının bitişine can çekişerek gelip kronometrede yeterli zamanı yaptığını görünce yamuk bir suratla da olsa gülmüş bizi duygulandırmıştır.
  • zamana karşı, sprint ve tırmanma özellikleri ortalama olan ama buna rağmen sarı mayo ve fransız olmasının baskısıyla kendini pirenelerde parçalayan fakat bunun cezasını alplerde çekip beyaz mayoyu da kaybeden fransız bisikletçi.
hesabın var mı? giriş yap