• metal dinlemeyi seviyorsanız “circadian ryhthm” adlı albümleri ile size yüksek haz seviyelerini yaşatacak olan gruptur.
  • endless isimli parçası dinleyenin ruhunu bedeninden ayrılarak uzaya karıştırabilir..veyahut alkol komasından öldürebilir.
    çok derin ve ilahi bir tınısı vardır.
  • telaffuz olarak “turisas” grubuna benzer ama müzikal açıdan hiç benzemez. yeni keşfettiğim gruptur.
  • çok uzun zamandır hayranı olduğum kayda değer belçikalı bir grup. bu adamlarda farklı bir şeyler var. şarkıları insanı alıp götürür rüyalara daldırır bi güzel depresyona sokar. türkiye’ye birçok kez geldiler ama gelin görün ki istanbul’da yaşamıyorsanız şanssızsınız. bir tane bile kötü şarkıları yoktur.

favorilerim;

years of silence
    endless
    a timeless flame
    past perfect
    a glance of misperception
    one final step
    inner voices
    rays of light
    fare thee well
    anno viroviacum
    in all remembrance
    falling
    stargaze
    the carnival of miscreation
    when images are fading

bir de woods of ypres finality coverları vardır `:https://youtu.be/gp9mgeygyv8`
  • mogwai-'take me somewhere nice' dinlerken sürekli yanda, öneriler kısmında tacizine maruz kaldığım grup. bazen arar bulursun, bazen ararlar bulunursun. bu sefer buluşmuştuk.
  • gecenin bu vaktinde beni derinliklerinin içerisine almış müzik grubu. hiçbir zaman bu tarz müzikler beni bu kadar benden almamıştı.. adeta huzursuzluğuma ağır ve hoş, naif bir melankoliklik katıyor.

years of silence
    endless
  • "endless" isimli bir şarkıları var ki...
  • geçenlerde youtube de altındaki yorumları okuyayım dedim o kadar türkü bir arada görünce şoka uğradım başka hiçbir yabancı grubun şarkısında bu kadar türk görmemiştim yorum yapan
  • gençliğimde metal müzik davulcusu olmama rağmen o dönemlerde bilmediğim için şu an hayıflandığım, dinlemeyi kaçırdığım her zamana lanet ettiren endless parçasıyla melankolik duygu yüküyle içimi dolduran belçikalı atmospheric death metal grubu.

köpek öldürenle veya 1 litrelik eski tuborg kış birasıyla dinlenilesi makbuldür.
  • başlığı sol frame’de görmemle ne kadar zamandır kendilerinden uzak kaldığımı hissettiren belçikalı black metal grubudur. bu grubun insana dost gelen bir tarafı vardır ki bu diğer metal gruplarının çoğunun kusurudur. biraz insanlık, biraz kargaşa ve biraz da kelimelerin ruhu vardır parçalarında ve birleştiklerinde işte o sizi alıp götüren atmosferi yaşatırlar.

ülkemizde endless ve years of silence ile ünlenmiş olsalar da şunların her biri şaheserdir: never to return, inner voices, past perfect, one final step, rays of light, symbols, a glance of misperception ...

önceden dinleyen için live&acoustic performansı daha bir güzel gelir.

istanbul’da zaman zaman konserleri olur. biletleri öğrencilerinde rahatlıkla temin edebileceği çok cüzi bir miktardaydı. takip edip kaçırmamanız tavsiye olunur.

vakit olursa buraya sağlam bir liste ile dönüş yapılacaktır, şimdilik dinlemelerin tadını çıkarın.
hesabın var mı? giriş yap