• avam eğlencesi
  • tik tok deyince aklıma kentsel dönüşüm evlerinde çekilen saçma videolar ve kızların kafalarına kadar çektikleri kot pantolon geliyo aq.
  • uygulamanin orjinal versiyonu olan douyin (d harfinden anlasilabilecegi uzere)gayet zevkli begenerek kullaniyorum ,
    oncelikle insanlar nasil bu kadar reklam verebildigine sasirmis, nedeni basit çindeki orjinal versiyonun 800milyon kullanicisi var live streaming olayindan deli para kazaniyorlar . ayrica douyin onemli bir sosyal medya ayagi olmus durumda kullanimin turkiye gibi gereksiz kullanicilari tabi mevcut ama kullanici sayisi 800 milyon oldugu icin begenilerinize gore ilk gunden sonra direk duzeliyor
    406 adet begendigim video var icinde medeniyetsiz seviyesiz diyebilecegim bir video yok .
    birdaha tekrarlamis olacagim ama reklamlara sasirmayin 800milyon kullanicisi var dedigim gibi
    bu rakam neredeyse qq uygulamasi kadar
    ya da soyle soyleyim aliexperessin çindeki perakende uygulamasi taobao'nun bile 500-600 milyon kullanicisi var yani douyin dolayisi ile tik tok guclu bir uygulama tek care adblock ben asla indirmem tik toku ama sizlere douyin i tavsiye edebilirim
    umarim reklamlardan vazgecerler en kisa zamanda
  • bıktık bıktık. bunu dedim ya yakında bende indiririm bu uygulamayı.
  • ben izliyorum. kimisi hoşuma gidiyor. lakin şunu düşünmeden edemiyorum:

-insanlar toplumda kabul görmek için ölüp bitiyor.

içimizdeki insanların saygısını kazanma güdüsü burada layk toplama olarak karşımıza çıkıyor. türlü türlü şaklabanlıklar, sadece kabile hayatında sürüp gelmiş hominini tatmin etmek için.
  • bir haftalık deneyimim sonucu :

1) baktım yar beni tınlamıyo
    2) kimin kocası bu
    3) oh nanana
    4) elini başkası tutmuş banane
    5) milletin ağzında olduk reklam

“bunlar ne amk?” dediğinizi duyar gibiyim. sormayın, ben de yeni öğrendim.

insanımızın kısa süreliğine de olsa ünlü olma, beğenilme ihtiyacını karşılama, şov yapma platformu.
  • insanların gerçek yüzünü gördüğümüz uygulama
    nerde mal var toplanmış
  • başkaları adına utanmak eylemini tam anlamıyla gerçekleştirmemi sağlayan uygulama.
    toplum - aile baskısı altında olup sosyal hayatı sadece sosyal medyadan ibaret olan 15-20 yaş arası kızlarımız göbek dansı postlarıyla öne çıkma çabasında. hepsinin ortak özelliği ise yüksek ihtimalle anne - baba vs. evde olmadığı zaman bırak evi, odalarının dışına bile o şekilde çıkamayacakları kıyafetlerle (kıyafet denirse) kapalı kapılar ardında çekim yapmaları. toplumsal baskının verdiği sonuç bu olsa gerek, zira yabancı postlarda bizimkiler kadar basit ve ucuz videolara pek de rastlamadım. bir de ağır makyajla az güzelleşmeyi başarıp da bunun farkında olan ve bunu sonuna kadar kullanan 'düetçi' kızlar var tabi. keko ötesi şarkılara playback yapıp uygulamanın 'havalı' erkeklerinden düet bekliyorlar. ister leş ister normal olsun, özellikle erkeklerin (yaşlı amcalarımız da dahil) kızların postlarına yazdığı +18 yorumlar ortamın kullanım amacını fazlasıyla gösteriyor aslında.
    tabi bir de bu kızların erkek versiyonu mevcut. ilgi çekebilmek için tripten tribe giren tipler yine millete iş atma peşinde.
    sırf fazla like almak uğruna girilmeyen kılık yapılmayan taklit kalmamış. saçmalamanın sınırları daha ne kadar zorlanacak merakla bekliyoruz.
  • varoslugun simgesi haline gelmis uygulama.

quizup ve youtube reklamlari sagoalsun son gunlerde cok gordum neymis bu tiktok bir de ben bakyim dedim youtube'a tik tok challenge yazdim orda da benzer bir varosluk ve ana rahmi terk cocuklari gordum sanirim uygulamaya kayit olurken varoşluk şarti araniyor.
  • eğri oturalım doğru konuşalım şimdi, çok taş hatunlar var. ama o kadar cringe ki izleyemiorum valla..
hesabın var mı? giriş yap