• ”tinder türkiye” olarak açılması gereken başlık. zira senelerce amerika’da hiç ekmek aratmamıştır. ben avlandığımdan da değil, orda biraz roller değişiyor galiba. ablalar yazıyor mesajı ve peşinende ilişki istemediklerini ve büyük ihtimal one night stand haricinde görüşmeyeceklerinide belirtiyorlar. ya da türk kadının haklı egosu tinder’ı bu ülkede anlamsız kılıyorda olabilir.

ne cektiniz be canim kardeslerim...
  • şu serzenilen erkek popülasyonu kadar olmasa da, garabet bir dişi popülasyonu da var.

ama... yukarılarda da denildiği gibi siz karşı tarafa nasıl yaklaşacağınızı bilmezseniz, hakkınızda kısmına iki kelam yazmazsanız, kendinize özen göstermiyorsanız ağlarsınız tabii sonra "omo oslosmo olmoyor" diye. üstüne bir de övenlere şirket pr'cısı diyerek saçmalamaya başlarsınız.* (varsa öyle bir şey, ulaş bana tinder merkez)*
  • doktor ,iç mimar,avukat,işadamı,rezidanslısı son model arabalısı olanın amacına uygun istediğini kolayca ayarlayıp takıldığı, diğerlerinin de bişeyler için çabalayıp durduğu keşke bizde de avrupa amerikadaki gibi olsa dediği program
  • yakışıklı sayılmam.
    bmw aracım yok.
    kaslı bir karnım da yok.
    uygulamanın reklamını yapmıyor ya da bir ücret almıyorum.

şimdi bahsedecek olduğum şeyler de yaklaşık 1 yıl ve öncesine aittir.

öncelikle her gün bir eşleşme olacak diye beklenti içine girmeyin. kimi zaman gelir günde 2 kişi ile eşleşebilir kimi zaman gelir 2 hafta kimseyle eşleşemeyebilirsiniz.

saymadım ama epey bir eşleşmem oldu. hemen yatağa gidelim, sevişelim bitsin diye bir acelem olmadı. sanal olduğu için kimseye reelde gösteremeyeceğim cürreti göstermedim. seviştiklerim de oldu, bir yerde oturup bir şeyler içip evine bıraktığım da, ilişki yaşadığım da, sosyal arkadaşım da.

evet şans faktörü de yok değil ya da başta saydığımız şeyler. ama erkek olarak biraz düzgün sohbet edebilir, ne bileyim farklı bir giriş yapabilir de sohbeti başlatmanın yolunu bilirseniz, gayet de güzel işleyen bir sistem var.

sosyal hayatınızda nasıl ki her çeşit insan ile karşılaşıyorsanız, bu uygulamada da aynı şekilde. ha tabi sanalda biraz daha problemli karakterler ile karşılaşıyor olabilirsiniz.

önemli olan diğer her şeyde de olduğu gibi, ne istiyorsunuz ve ne kadarını verebileceksiniz.
  • kinder çaklıt gibi bşey sanırım
  • uygulamayı hem bir kadın profili olarak, hem bir erkek profili gözünden denedim.

kadın profile:
    ortalama guzellikte, açık saçık olmayan, fake bir kadın görseli yükledim. profil fotoğrafini yukledikten sonraki 10 dakika sonra +99 beğenme aldığını görebiliyorsunuz. uygulamada konumu 10 km olarak ayarladığınızda neredeyse her kaydırmanızda bi erkekle eşleşme olasılığınız neredeyse %90.

erkek profili:
    fake oldugu çok belli olmayan ortalama ebatlarda abartılı kası olmayan, yakışıklı, dogal fotograflari da bulunan bir erkek profili oluşturdum. meslek olarak da “tıp fakültesi” olarak belirlediğimde ilk 10 dakika içerisinde hiç beğeni gelmedi. ilk beğenileri ilk 24 saat içerisinde aldı 6-7 tane kadar. ilk eşleşme ise 2 gün sonra gerçekleşti.

—————————————————

öte yandan tinderdaki elo algoritmasının olduğunu biliyoruz, yani erkekler telefona bakmadan sürekli sağa kaydırırsa elo puanı efsane bir şekilde düşmekte ve muhtemelen gold olmadığınız sürece gösterim açısından çok arka sıralarda kalabilirsiniz. daha gerçekçi ve insani kaydırmalar da sizi ön planda gösterdiği gerçeğini unutmayın. ha tabi ülkemiz şartlarindaki cinsiyet istatistiği:

%65 erkek
    %35 kadin

erkeklerin yaklaşık %10luk kesimi fake iken
    kadinlarin yaklaşık %40lık kesimi fake hesaptan oluşuyor. bunlarin içerisinde reklam, spam hesaplari da mevcut.

yani aslında bu uygulama şey gibi bilmem hatirlar mısınız eskiden şahane pazar programında belediye çukuru oyunu vardı. ayaklariyla kutulara basarak karşıya geçmeye çalışırlardı, boya kutulari artık kime denk gelirse kafasiyla.

öte yandan bir de ciddili premium gold vesaire versiyonlarına para verip, hayrını gören insanlarda mevcut lakin, yakışıklı ya da parası olan beylerin daha sık hayrını gördükleri eylem.

bir de üyelerin skalası çok uçlarda, mesela:

bir kesim sadece evlenmeye odaklı

bir kesim sadece sikişmeye odaklı

bir kesim sadece instagram profilini kasmaya odaklı

bir kesim kendi masaj salonunun reklamını yapmaya odaklı

bi de fake bi kesim var, eski sevgilisini stalklamak için acaba tinder açmış mı lan diyip işsiz gibi arayıp bulanlar da var. bu gozler neler gordu.

özetle insanımız insanlarımız çok sıkılıyor, çağımızın hastalıklarından birisi bu ve bu benzeri uygulamalar. samimiyetimizi kaybettik, sonumuz hayrolsun .

(bkz: sanırım bize nazar değdi)
  • türk kızlarının meraktan indirdiği uygulama.hiç kimse y.raktan demiyor.

en önemlisi ise içinde sıradan insan barınmıyor.hepsi cool ,sıradışı,çılgın,ölümüne sosyal,neşeli yüksek mevkii sahibi insanlar.

ayrıca seks gibi ilkel eğlence ve zevk aktivitelerini aşmış olduklarından farklı alternatif arayışındalar.bu yüzden birine bu şekilde yaklaşırsanız sapık damgası yiyebilirsiniz.

hatun kişilerin profillerinde %60-70 oranında kedi ve köpekli görseller bulunmasıda aslında er kişiye verilen subliminal mesajlardır.

" insansan konuşarak benle,hayvansan koklaşarak kedi köpekle muhatap olursun " deme şeklidir.
  • belirli aralıklarla plus yükleyen biri olarak söyleyebilirim ki, dünya üzerindeki en çekici kadınlar fransa ve israil'de yaşıyor.

salt güzellik olarak değil, acayip bir dişiliğe sahip bu coğrafyaların kadınları.

sırbistan ve danimarka da fena değil bu anlamda.

alman ve ingiliz kadınları ise çirkinlik hususunda birbirleriyle ölesiye yarışır. güney amerika ise bildiğin hiv yuvası gibi gözüküyor.
  • türkiye dışında her ülkede rahatlıkla ekmeği yenebilen bir uygulamadır.
hesabın var mı? giriş yap