şükela:  tümü | bugün
  • iş, güç, okul herneyse artık. eğer bir mecrada kendisinden daha fazla çalışan bir insan var ise, bunu kendisine hakaret olarak kabul eder fakat bir rekabet/yarış içinde olmadığı vakit tembelliğe meyillidir.

oynadığı bir takım online veya yüzyüze oyunlarda sürekli bilinçli olarak daha düşük haklara sahip olup, en berbat ve kimseciklerin değer vermediği silahları, materyalleri alıp karşı tarafı o halde mağlup etmeye çalışan ve çoğu zaman başarılı olan, aynı zamanda(!) da "iyi de, bu halde yenersem daha çok sevineceğim ama kaybedersem de motivasyon eksikliği ve becerimin karşı taraftan kötü olduğu suçunu kendime değil de, bilinçli olarak reddettiğim oyun imkanlarına atacağım. bu, eşit imkanlara sahip olup da yenilme korkusu veya bizzat yenilme korkusu değil de nedir?" diye içsel sorgulara giren ve ayrıca, bu huyunu oyun harici gerçek platformda, hayatta asla faliyete geçirmeyen/geçiremeyen bir tip.

insanlara sevgi dolu olduğu kadar son derece paranoyak ve yeri gelince(eğer karşı taraf saldıran, ahlaksız, ahmak ötesi bi tipse) de sadist olan, ruhsal anlamda hastalıklara aşırı açık bir bünyeye sahip(hassaslık var hafif) ve sırf bu hassaslığından ötürü darbe almamak adına iletişim halinde olmadığı ya da "ilk iletişim halinde olduğu" insanlara karşı ses tonunu farkettirmeden kalınlaştırıp("bak kardeşim; benim testosteronum yüksek, erkeksiyim. hani dikkatli ol..." mesajını vermek adına), "somurtkan ve soğuk, zevksiz, merhametsiz, dikkat edilmeden samimiyet kurulamaz yoksa ezer beni bu" gözüküp, farklı bir strateji izleyen insandır. aslında stratejisi kendisini iki yüzlü yapmaz asla. sabrından ötürü insanların bazı kusurlarına katlanıp, görmezden gelip sonra da biriktirince aşırı sadist ve canice karşı tarafa saldırma ve karşı tarafı yıllar boyunca yaralayacak enerjisinin kendisinde bulunduğundan ötürü bu enerjinin ilk sinyallerini daha ilk iletişim anında verir. insanlarla genel anlamda çok yardımcı olacak şekilde davranmayı sever ve iyi iletişim kurar.

insanları ezmekten nefret edip hakkı yiyilen insanların hakkını sonuna kadar savunan ve ezilenleri her daim başkalarına karşı koruyan fakat(!) koruduğu kişiler tarafından ilahlaştırılma aşamasına geldiğinde de bunu asla haketmediğini düşünüp savunduğu insanlarla da ortak yön bulamayıp bir dostluk kuramayınca "niye ben bunla arkadaş olamıyorum, ortak yönüm mü yok. lan ben buna karşı kibirli miyim yoksa?" diye düşünüp sırf o düşüncesinden ötürü kendisini yiyip bitiren ve hatta bu yüzden haftalarca ruh gibi mutsuz dolaşan "ben kötü bir insan mıyım?" diye kendisini sorguya çeken bir tip. haa bir de üstüne ek olarak; eğer karşı taraf buna rağmen çok iyi davranıyor ve samimi olmaya çalışıyorsa da "dostum seninle dost olacağımı sanmıyorum. amıma koyim" hissiyle komaya girmeye ve tüm insanoğlunun içindeki o iğrenç kibri sikip atmak isteğiyle dolu olup tüm insanlığa seslenerek "ananı sikeyim insan geni, ne iğrençsin!" diyip duygusallık kasmaya meyyili olan sözlük zımbırtısı.