• yaklaşık 6-7 yıl olmuştu gitmeyeli, ama dün geçerken bir bakayım dedim ve kapanmış. yazıktır zira her yönüyle farklı bir mekandı. cheers'daki gibi bir barı, loşluğu, snooker masası, dans geceleri... sanki her bir köşesi farklı bir amerikan filmi dekoru gibiydi.
  • servisi rezalet, çalışanları ilgisiz, yiyecekleri lezzetsiz tam olarak öğrencilere yönelik ucuz bir mekandır.

adını bile, ilk defa sözlüğün adana'da yaptığı bir mini zirvede duydum ve gittim. ayrıca dekorasyonu da faciadır.

belli bir yaşın üzerindeyseniz ve gittiğiniz mekandan kalite ve lezzet bekliyorsanız gitmeyin. zaten yaşıtım olan bir allahın kulu bile bilmez adana'da böyle bir yerin varlığını.
  • adana'da bi arka sokağa resmen saklanmış mekan. dekorasyon, ortam ve mekanın sakinleri* gayet hoştur, kendini bi şekilde rahat hissedersin, zaman geçer gider.. ama bunların yanında servisten hiç bi şey beklemeye hakkın yoktur, sanki adamların evine habersiz gitmişsin gibi davranır çalışanlar. istediğin bi lokma yemek için bayaa mücadele verirsin ve en sonunda nerdeyse kendini suçlu hissetmeye başladığın anda gelen parmak tavuklarla göz göze gelirsin ki hiç de tekin durmamaktadırlar*. her defasında "bi daha gelmicem la buraya" dersin ama zaman geçince unutup yanılıp tekrar gidersin, öyle de bi yerdir işte..
  • rituel sanat merkezi oyuncularının sahnelediği oyunları izlemek için gittiğimiz, hoş vakit geçirilen, hem biranızı veya şarabınızı içip hem de oyunları izleyebildiğiniz, ankara'da ne yapsak derseniz güzel bir alternatif olacak olan bir mekan.
  • geçen gün gidip de kapandığını öğrenince üzüldüğüm, istanbul'un snooker oynamak için ideal yerlerinden biriydi.
  • oraya takılan bir tane normal insan yoktur, herkes delidir (personel dahil). bu yüzden süper geyiği ve kendine has muhabbet şekilleri vardır (bkz: sinyal).

edit: yaklaşık 6 saat önce zurnacı bir arkadaş salih abiyi kafalamış ve bana karşı fişekletmiştir. girdiğim entry'i net olarak hatırlamam biraz zaman aldığı için önce şaşırdım, sonradan zurnacı arkadaşın ismini verince sinyalcilik yapıldığını farkettim. kendilerine selam eder, bu başarılı oyun için kendilerine birer 33lük bira ısmarlayacağımı belirtmek isterim...
  • an itibari ile faslın başladığı kafe. kimseye şikayet etmeden dinliyoruz.

(bkz: adana tiyatro kafe)
  • sinanpaşa pasajında bulunan bkm bilet gişesinin yanında girişi olan bi kafe. kafede beşiktaş snooker, amerikan veya 3 top oynamak mümkün, fiyatlar biraz yüksek ama nezih bir ortam var, genelde bkm' nin tiyatro oyuncuları takılıyor burada. fekat boş masa için biraz beklemek gerekiyor bazen.
  • beşiktaşta, eski mıstık sinemasının olduğu, şu anda da beşiktaş kültür merkezinin bulunduğu pasajın alt katındaki nezih bilardo salonu. alkol&bilardo'nun bir arada olduğu nadir yerlerden. b at b cafenin yegane düşmanı.
  • muhtemelen world snooker championship 2010 sebebiyle şu sıralar günün herhangi bir saatinde boş snooker masası bulmak imkansız burada. ya daha önce böyle bir yoğunluk olmuyordu ya da bana denk gelmiyordu.
hesabın var mı? giriş yap