4502 entry daha
  • her fikre saygı duyarım da bu işin vakko'su olan sekizsilindir etem'e apaçi demek ya da objektif olmadığını söylemek kesinlikle embesilliktir. adam aldığı günden beri arabasının özellikle yazılım konusunda her eksiğini söylüyor. berbat bir havada aracını piste çıkarıyor ve amacı yarışmak değil. yanındaki eleman da 1 tur sürecekken 2. turu da sürmek istiyor ki arabanın sürüş dinamiklerinden memnun kalmış.

video da şöyle uçar, böyle kaçar diye bir şey denmiyor. seçim malzemesi oldu diye ben de antipati besliyorum ama bu kadar da yermek gerekmiyor.
  • 278 elektrikli aracın sergilendiği ve 117 modelin dünya tanıtımının yapıldığı şangay otomobil fuarına katılmayan marka.
  • iki adet kekonun nürburgring'de sazan avı sürüş videosunu çektiği araç. uzun yıllardır bu işlerin meraklısı olduğum için ben de sazan gibi izledim.

bu kendini uyanık sanan iki keko, türkiyede her atılan yalanın kar kaldığını da iyi bildikleri için zamanlama göstermeden kırpıp biçip bir video yapmışlar.

süren keko tüm elektronik sistemler açık haldeyken (ki kimse bu şekilde pist sürüşü yapmaz) en hafif virajlara bile 100-110km/s hızla giriyor. düm düz yolda çıktığı maksimum hız 150km/s. bu pistin aynı segmentlerinde 250-300km/s hıza çıkılıyor.

kırpıp biçtikleri videoda halka açık olan nürburgring'de sıklıkla göreceğiniz ısınma modunda ya da eğitim alan, arkadan biri gelince sağa çekilen araçları nasıl da geçtim diye sayıyorlar. bahsettikleri arabalar rs3, m3, gt4, 911 turbo falan.

en hızlı versiyonu 100'e 4.8sn de çıkan suv segmenti togg'un gt arabaları unutun 6-7 senelik bmw 3.28 leri bile yakalaması imkansız. herif 911 turboyu geçtiğini iddia ediyor.

arabayı süren keko o kadar kazma ki yanında oturan apaçi viraja girilirken klimanın ayarlarını yapabiliyor. o virajlara sert girseniz emniyet kemeri sizi koltuğa yapıştırır.

yorumlara bakınca güleyim mi ağlayayım mı bilemedim. gerçekten çok ama çok aptal bir milletiz. bu yüzden eskiden saab marka arabaya amblem yapıştırıp biz yaptık diye sergiliyorlardı. şimdi ise montajladıkları araba ile video kırpıp porsche 911 geçtik diyorlar.
  • emir aşarı'nın t10x yürüyen aksam ve alt şasi bileşenleri için kullandığı övgüler bu aracın sürüş dinamikleri tasarımı ve de malzeme kalitesi olarak gerçekten mesai ve emek harcandığını gösteriyor bence. kendisi hem yarış pilotu olarak hem de metal üreticisi olarak bu yorumu yapabilecek en doğru kişilerden biri olduğunu düşünüyorum.
  • bir adet embesilin, nürburgring'de yarışıyor sandığı otomobilin markası.

benim entriler bellidir. togg'un siyasi proje olmasından ötürü bolca geçiririm, hiç de çekinmem, erinmem. lakin otomobilin o piste çıkması baştan sona bir vizyon örneğidir.

amk salağı, pistte aracı kullanan kişilerden biri emir aşarı, diğeri misha charoudin. senin ömrün boyunca yaptığın kilometreyi bu adamlar pistte yapmışlar. ikisine de arabayı ver, gözlerini bağla, muhtemelen kazasız bitirirler tüm nordschleife turunu. kullandıkları otomobillerin lastiğini daha bayide görmemişsindir, bırak kendilerini...

adam yarışmadık diye özellikle belirttiği, hatta tvit attığı halde, milliyet okuyarak yaşam mücadelesi veren sığırlar gibi "kekolar, hehe, bizi kandırıyolar hehe" diyerek geziyorsun.

https://twitter.com/…?t=wsgjtdoyt_avbgdjo0h52a&s=19

orada olan şey, emir'in tecrübesini kullanarak ve aracın etem'e ait olduğunu bilerek, lastiklerin de yardımıyla biraz risk alarak gitmesi. zaten arada birkaç defa arkayı salıyor araç. her şey kontrol altında. emir'in clio ile o pistte neler yaptığını, uçlarda nasıl sürdüğünü bilen biri, togg turunu ciddiye almayacağı gibi, aslında ne yapılmak istendiğini bilir.

diğer tüm firmalar gibi, togg da bunu firma olarak yapabilirdi. üstelik sürücü de hazır; emir, misha ve daha niceleri. adamlar binlerce km yoldan geliyorlar ve togg'un yapamadığını yapıyorlar. sana ipsala'dan karşıya el salla deseler öküzün trene baktığı gibi bakarsın en fazla çünkü vizyon yok.

lan oğlum, keko dediğin adamın pist cv'sine bak önce ya, amk aptalı. nasıl bir bilinçsizlik bu? gerizekalı olsan yine böyle sallamazsın zira adamlar yağmurda bu prodüksüyonu yapabilmişler ve pistin en ünlü adamını dahi ikna edip kurguya eklemişler. düşünürsün, lan bu adamın pistte canını almadığı araba yok, tanımadığı adam yok, cidden taşaklı biri olabilir mi diye. ama malsın, mal doğdun, mal öleceksin.

togg bu arabayı avrupa'da nasıl satacağını kara kara düşünüyor. başlangıç böyle yapılır ama gel gör ki yapanlar türkiye'den kendi imkanları ile gelen iki kişiden ibaret. togg'un vizyonsuzluğunu eleştirirsin, siyasete alet olmasını eleştirirsin ama iki kişinin binlerce kilometre yolu çeşitli sıkıntılara rağmen kat edip, şunu çekiyor olmasına saldırmazsın. götün yiyorsa al bir elektrikli araba, götür ring'e, kullandır en ünlü pilotlardan bazılarına, kurguyu yap, izleyelim.

togg projesi başarısız olursa, sebeplerinden biri de işte bu beyinsiz tayfadır. sapla samanı ayırt edemeyen adamların unga bunga diye yorum yapma yetkisi ellerinden alınmalıdır.
  • yine bok atmak için ne bok yiyeceklerini şaşıran göteleklerin saldırdığı araba. baştan söyleyim elektrikli arabayi kapiya koymam,elektrikli araba kureselci seytanlarin ileride insanlığa vuracağı bir pranga. amma bu arabayı boklamak için sekiz silindir gibi youtube camiasindaki en bilgili,en kaliteli adamlardan birine apaci dersen,o pistte defalarca yarismis ve yarislar kazanmis adama keko dersen be sen kimsin yarram derler bir kere.sizin kim olduğunuz belli,bu ülkenin en ufak basarisindan bile korkan içimizdeki dönme hainlersiniz
hesabın var mı? giriş yap