• "kadın vursun ne olacak ki" demek en net tabiriyle ikiyüzlülüktür, şiddeti meşrulaştırmaktır. o zaman erkek de vursun ne olacak ki sonuçta o da insan ayrımcılık yapamaya gerek yok. ama gel gelelim erkek bırak şiddeti hararetli bir tartışma esnasında kadın kıçını yırtarken erkek sesini bir tık yükseltse çevredekiler adamı linç etmeye çalışır.

ikiyüzlülüğünüz gerçekten mide bulandırıcı. kadının her ortamda her zaman erkeğe vurması tokat atması ve bunun çevre tarafından hoş karşılanması şerefsizliktir. şiddetin cinsiyetçi olmaz, sadece erkek uygulayınca şiddet denmez bunu ya seve seve ya sike sike öğreneceksiniz.
    (bkz: şiddet şiddettir cinsiyeti yoktur)
  • tokat atmakta gayet haklı olan erkek. tekme ve yumruk atmak ne demek ya, bu nasıl bir basitlik ve varoşluktur ? bu tip kadınlar laftan anlamaz, ne kadar alttan alırsan o kadar üstüne gelir. eline sağlık o erkeğin.
  • eşitlik bunu gerektirir arkadaşlar. eğer karşınızdaki kişiden fiziksel olarak zayıfsanız, vurmazsınız olur biter.

ben şahsen, kafası ortalama çalışan bir erkek olarak, hiç dağ gibi adamlara dayılanıp vurmak yoluna gitmedim. neden? iflahımı sikebilir çünkü. hem sonra kimse de o adam için "neden kendinden zayıf birine vurmuş demez", benim için "keriz gibi dayılanmasaydı adama, haketmiş" derler. yiyemeyeceği yarağın altına yatmasaymış bile derler, neme lazım.

hands of justice are bisexual demiş elin gavuru, makul bence.

edit: iki dusunup bir soylemesi gereken adam hatırlattı sağ olsun, bisexual yerine unisex daha mantıklı, daha leziz. daha çipetpet.
  • kadın erkek eşittir, hukuk önünde eşit şartlara sahiptir. kendisine saldıran birine nefsi müdafaa kapsamında tokat da atar yumruk da kafa da. bu işin kadını erkeği yok.
  • şiddetin orantılısı orantısızı olmaz. şiddet şiddettir. bir kadın bana şiddet uyguluyorsa, benim de ona şiddet uygulama hakkım doğar. uygulayıp uygulamamak da benim kararımdır. ama uygularsam da kimse neden yaptın diyemez. sonuçta etki tepki denen bir şey var.
  • tepkiye verilen tepkidir.

kadına vurulmaz diye bir şey yok. insana vurulmaz, insan dövülmez, canlıya vurulmaz.

ayrımcılık yapmaya, insanları cinsiyet olarak ikiye bölmeye, lüzumsuz uzun ifadeler ve "ama" dolu cümleler kurmaya gerek yok.
    insan, hayvan vs. fark etmeksizin hiçbir canlıya vurulmaz!

kanunda bile, ilk vuran her zaman suçludur. gelen tepki ise savunmaya girer, tahrike girer.
    bu da karşındaki erkek mi, kadın mı, iyi mi, kötü mü ayrımı gerektirmez.

konuşarak anlaşmaya çalışın, insanız sonuçta.

edit : imla/ifade
  • --- spoiler ---

erkeğin kadına tokat atması, zırhlı araca taş atan çocuklara ateş eden israil ordusuna benzemektedir.

orantısız güç içerir.
    --- spoiler ---

bizim buralarda çok güzel bir söz vardir (bkz: yiyemeyeceğin yarrağın altina yatma) diye. orantisiz bir güce maruz kalmak istemiyorsan vur ma ya cak sin.
  • ellerine sağlık diyeceğim erkektir. hukuken de vicdanen de sorumsuzdur. asla pişman olmasın. yaptığı meşru müdafaaya girer çünkü.

o kocasına tokat atmakta yumruk atmakta bir beis göremeyen kadın, emin olun yeterince güçlü olsa kocasının ağzını burnunu da kırar. bunu yapmamasının daha doğrusu yapamamasının tek sebebi kocasına güç yetirememesi.

karşısındakine kaba kuvvet uygulayan bir insan kadın olsun erkek olsun mazur görülemez ve kendisine hak ettiği şekilde karşılık verilmesi gerekir.
  • kadın insan üstü bir varlık mı diye sorgulatandır. iki insan kavga etmiştir. bir taraf vurursa diğer taraf da vurabilir. güçlü güçsüz ayrımı yapacaksak dünyada sıska erkekler de var, kaslı kadınlar da var. siz insan değil de kadın erkek diye ayırıyorsanız ve olaylara bu gözle bakıyorsanız zaten eşitlikçi falan değilsiniz, işinize geldiği şeyleri "ekstra" hak görüyorsunuz demektir.

mesela "i'm a woman, what's your superpower?" diye instagram biosu olan insanların ortak özelliği "i'm a man, what's your superpower?" diye bir bioya sahip insan barındırmamak, bağırıp çağırmak ve üste çıkmak. bu insanlara geçit vermeyin. en ayrımcı insanlar bu "eşitlik savunucusu" insanlar aslında.
  • sana tokat atan birisine tokat atarsın kusura bakmasın kimse diğer yanağımı dönemem.
    he çok hatalıyımdır birisini delirtmişimdir bana bir tokat atmıştır susar otururum yerime.
    ama devam ediyor sürekli bana şiddet uyguluyorsa kendimi savunurum arkadaş kimse kusura bakmasın. kadını erkeği yok bu işin

not: şiddetin her türlüsüne karşıyım sinirden delirsem de karşımdakine hele sevdiğim birisiyse asla şiddet uygulamam.
hesabın var mı? giriş yap