şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • hangi filmi / hangi diziyi izlediğinizi takip edebileceğiniz şahane site. izlediğiniz diziyi/bölümü/filmi işaretliyorsunuz ve de ilerde "ya ben hangi bölümde kalmıştım?" "bu filmi izlemiş miydim?" gibi bir sorununuz kalmıyor. ayrıca izleme zevkinize göre last.fm gibi benzer diziler/filmler de öneren şukela sistem.
  web sitesi: http://trakt.tv/.
 • xbmc, mediaportal, plex ve boxee için eklentileri de olan, böylece bu yazılımlarla diziyi/filmi izledikten sonra sisteminde otomatik olarak izlendi olarak işaretlebilen sistem.
 • filimadamını ufaktan terketmeme sebep olan, izlediğiniz filmleri ve dizileri (her bölüm ayrı ayrı) işaretleyebileceğiniz, ve yaptığınız check-inlerle izleme sayınızı da tutan web sitesi.
 • imdb'yi, filimadami'nı fazlasıyla geride bırakan, gerek görünüm gerekse kullanım kolaylığı açısından tercih edilebilecek, akıllı telefonlarla uyumlu olması ile de kalbimi kazanan arşivleme ve dizi/film takip etme sitesi.

  tek bir kusuru var. o da daha yolun başında olmasından ötürü olsa gerek ki izlediğiniz dizileri/filmleri eklemeye çalışırken sürekli şu uyarıyı vermesi:

  "trakt is crunching data from the insane amount of tv shows and movies you guys watch
  please wait a moment then try again & thanks for bearing with us!"
 • izlediğiniz dizilerle ilgili "acaba dizinin en son hangi bölümünü izlemiştim?", "henüz izlememişim ama acaba bu bölümü indirmiş miydim?", "ulan dizinin yeni bölümü çıktı mı acaba?" gibi soruları ortadan kaldıran, tam da bu tarz birşeylere ihtiyacım olduğu anda keşfettiğim muazzam yaratık!! *

  fakat filmler konusunda aynı şeyleri söyleyemeyeceğim malesef.. yahu benim zaten iyi kötü oluşturduğum bir imdb puan listem var, adam gibi oradan bilgileri çeksene, niye her filmi ben tekrar tekrar girmek zorunda kalayım ki?
 • siz de benim gibi diziyi filmi yatarken izleyenlerdensiniz ve de media centerdan değil de misal media player classic home cinema gibi standart bir video oynatıcıdan izliyorsanız ve de izlediğiniz her bölümün skroplanmasını istiyorsanız mobilde her platform için ayrı ayrı skroplama programı lazım size de.

  indirmeler sayfasına bakacak olursak an itibari ile iphone için 10, ipad için 6, android için 8*, windows phone için de 3 adet farklı sktoplama uygulaması var.

  (bkz: daha ne olsun?)
 • collection özelliği de vardır.

  misal dizi veya film arşivinizde var mı? atıyorum dexter 6. sezona kadar arşivinizde var. o zaman sezon 7 den itibaren arşivinde eksik gibi, ya da "ulan bende şu dizi var mıydı?" sorusuna bir alternatif cevap getiriyor. dizi ve filmi izleme durumu takibine ek olarak edinme (artık download mıdır itunes mudur dvd midir size kalmış) takibinizi de üstlenen über sistem.
 • utorrent, filebot ve xbox media center ile müthiş bir dörtlü oluşturan dizi/film takip aracı.

  eğer düzen insanıysanız, her dizinizi ayrı ayrı kendi klasöründe, düzenli bir arşivde tutuyorsanız, xbmc bu klasördeki dizi ve bölüm bilgilerini, içindeki tvdb eklentisi ile oldukça başarılı bir şekilde çekiyor. bu aşamadan sonra ise size çok fazla bir şey kalmıyor. kuracağınız trakt eklentisiyle, xbmc'de "izlendi" olarak görünen tüm bölümleriniz, trakt üzerinde de anında "izlendi" olarak işaretleniyor.

  ama yok, indir-izle-sil insanıysanız, torrent indirme klasörünüz zaman zaman öğrenci evi dağınıklığından hallice oluyorsa, xbmc bu dağınıklıkla uğraşmıyor; burada da filebot devreye giriyor.

  filebot, çok başarılı ve basit bir isimlendirme aracı. torrent üzerinden çektiğiniz dizi veya filmleri yine tvdb veritabanı üzerinden bularak dizinin veya filmin adını daha okunaklı, arşivlik bir düzene sokuyor. bu kısmını xbmc de yaptığı için işin bu yönü çok mühim değil. bize gerekli olan kısmı, indirdiğimiz bölümün ait olduğu diziyi bulduktan sonra, o diziye ait klasör varsa bölümü o klasöre atması, yoksa da o isimde bir klasör oluşturması. evet, dağınık ve üşengeç insan bunu yapmaya da üşenir. zaten biz de birazdan bunun otomatik olarak yapılmasını sağlayacağız.

  filebot'un arayüzü üzerinden bir şey yapmayacağız. standart kurulumu yaptıktan sonra utorrent'e her indirme işleminden sonra çalıştırılmak üzere bir script ekleyeceğiz. bu script, indirmelerden sonra filebot'un istediğimiz işlemleri gerçekleştirmesini sağlayacak. aşağıdaki kodu, şu videoda (http://www.youtube.com/watch?v=a10vtv-oca0) gösterildiği gibi utorrent'e gömüyoruz.

  filebot -script fn:amc --output "x:/path/to/media" --log-file amc.log --action copy --conflict override -non-strict --def music=y subtitles=en artwork=y "ut_dir=%d" "ut_file=%f" "ut_kind=%k" "ut_title=%n" "ut_label=%l" "ut_state=%s"

  output kısmına, isim ve klasör olarak düzenlenmiş çıktıların nereye koyulmasını istiyorsak o yolu yazıyoruz. utorrent üzerinde çalışıp çalışmayacağını kontrol etmek için komut istemi üzerinde bir deneme yapabilirsiniz. o da burada: http://www.youtube.com/…rgyo2uqzss&feature=youtu.be

  kodu ise bu:

  filebot -script fn:amc "/path/to/input/" --output "x:/path/to/output" --action copy -non-strict

  düzenlenmesini istediğimiz klasörü input kısmına, çıktıların yerleştirileceği klasörü output kısmına yazıyoruz.

  komut istemi üzerinde "filebot is not recognized..." şeklinde bir hata ile karşılaşırsanız, kod utorrent üzerinde de çalışmayacaktır. bunu düzeltmek için, bilgisayar>özellikler>gelişmiş sistem ayarları>ortam değişkenleri>sistem değişkenleri bölümünden path'i bulup düzenle'ye tıklamalısınız. en sona ";" ekledikten sonra java'nın kurulu olduğu klasörü göstermeniz gerekiyor. benim için bu yol: c:\program files\java\jdk1.7.0_45\bin idi mesela.

  bu kodu komut isteminde hatasız bir şekilde çalıştırabilirseniz, yukarıdaki utorrent kodunun da çalışmaması için bir sebep kalmıyor. evet, bundan sonra torrent üzerinden çektiğiniz "game.of.thrones.s03e08.proper.hdtv.x264-2hd" isimli bir dosya, game of thrones>season 03 şeklinde klasörlenip, "game of thrones - s03e08 - second sons" dosya adıyla tutulacak. xbmc'nin dizilerinizi otomatik olarak tanıması için tüm dizilere klasör açma ve hepsini kendi klasörüne taşıma derdinden kurtulmuş olacaksınız.

  bundan sonrası xbmc'ye kalıyor. http://trakt.tv/downloads/xbmc adresindeki yönergelerle xbmc'ye trakt eklentisini kurup ayarlarını yapıyoruz. ana menüden videos>add files'ı seçerek çıktıların bulunduğu klasörü gösteriyoruz. "this directory contains..." bölümünden (dizi olduklarını varsayıyorum) tv shows'u seçip, scraper yani veri çekici olarak tvdb'yi seçiyoruz. xbmc, gerekli olan tüm posterleri, arkaplanları, dizi ve bölüm adlarını hatta bölüm plot'larını çekerek oldukça hoş bir görünüm sunuyor. şöyle bir şey:

  http://imgur.com/a/xor1n

  artık indirip, hiçbir ekstra ayar yapmadan izlediğiniz tüm bölümler trakt üzerinde izlenmiş olarak işaretlenecek. bunun yanında, xbmc ile divxplanet'e girmeden altyazıları görüp indirme olanağınız da mevcut. türkçe karakter problemini çözmek için altyazı ayarlarından "turkish (windows)" seçmelisiniz. yine ayarlardan, videonun ne kadarını izlediğinizde "izlendi" olarak işaretlenmesi gerektiğine kadar ayarlama yapabiliyorsunuz.

  son olarak "bunu seven bunu da sevdi" köşesi: mobil platformda series guide uygulaması ile de oldukça uyumlu çalışmakta trakt. bağlantıyı kurduktan sonra izlediğiniz diziler ve bölümler otomatik olarak aktarılıyor. xbmc ile izlediğiniz bölüm önce trakt'ta sonra da series guide'da anında güncelleniyor. haliyle uygulama üzerinde "izlendi" işaretini elle koymanıza gerek kalmıyor.

  (bkz: amme hizmeti)
  (bkz: copy-paste değil ingilizce-türkçe çeviri)
 • arayüzü ve ayrıcalıklarıyla tvtag'den kat kat iyi olsa da check-in yaptığımda twitter'a göndermeyen site.
 • popcorn time ile bağlanınca alnınızdan öpüyor.
hesabın var mı? giriş yap