• şu an ki parçalar gerçektende kotu tiesto zaten bıraktı trance muziği paul van dyke artık tazr caliyor dash berlin geçen seneye kadar bişeyler yaptı armin van bureen armada music yapısı altında patron artık para kazanma telaşında nerde eski muzikler hala dinliyorum tiestonun nyana albumu paul van dyke globl armin serenity markus schulz the new world persecption heleki bi solar stone mucize bi deyimle
  • inception benzetilmesine katılmadığım ama genel eleştiriler doğrultusunda senaryo açısından şahane bir konuyu kurgu açısından sıkıcılığa mahkum ederek harcamış bir film. james mcavoy ve vincent cassel'ın on numara oyunculuklarına rağmen film son 20-25 dk'ya kadar "ee yani?" vasatlığında. izlenmez değil lakin şöyle bir konuyu okuyunca oluşan bekletiyi de karşılamıyor.
  • sıkılmadan sonunu getirdiğim, çok sıcak geçmeyen yaz gecenize eşlik edecek ve pişman etmeyecek filmdir.
    bulmaca, bilmece, kurgu, tempo yeterli.
  • sinema sanatının suç ve gerilim depertmanından beklenilen: hareketi, gizemi, özgün hikaye ve sürpriz finali fazlasıyla veren bir filmdir. ortalama bir sinema izleyicisi olarak, filmin teknik analizine, oyuncuların koşu mesafelerine, yönetmenin pozisyonlara yakın kalıp onları layıkıyla süzüp süzemediğine, arka planın pozisyon hatalarına, ışık-ses ve görüntü bloklarının zamanında kademeye girip girmediklerine filan girmeyeceğim. zaten bunlara girecek kadar da sinema kültürüm olduğunu hiç sanmıyorum; lakin baştan sona hiç sıkılmadan izlediğimi, kafamda her an farklı alternatif sonların oluştuğunu söyleyebilirim. bence iyi filmdi.

--- spoiler ---

amı bulmuş da kılsızını arıyor.

--- spoiler ---
  • "kesinlikle izlemelisin" denildikten sonra bakalım nasılmış diye izlediğim film. başı gayet güzel başladı ortalarda biraz sıktı sonlara doğru climax, yükselen değer tablosu gibi arttı ve kesinlikle son 30 dk'lık bölümden birkaç tane daha film çıkardı. özellikle takıntı olayı, nü tablolar, sanat ve gerçeklik vb... yine de iyidir, spot the dot gibi minik minik noktaları çıkartan arada onları fark etmenizi isteyen film olmuş.
  • mükemmel olmasa da gayet güzel ve sürükleyici bir film. ancak bitirdikten sonra son yarım saatini tekrar düşününce bu olaylar ve bu senaryo biraz daha iyi işlenebilirmiş diyorsunuz. olay baya güzel çünkü. ama böyle bi hikaye ve böyle karakterler uyandırması gerektiği kadar hayranlık uyandırmıyor filmin sonunda. bu da biraz zayıf kalan işleyişten kaynaklı sanırım. ama bu haliyle de gayet keyifle izlenebilir. kesinlikle vakit kaybı değil.
  • konusu (bkz: sıfır dediğimde) filmine benzemektedir. orada da kız hocasının kaybolan kitaplarını hipnoz seansında aramaya gider. bizden çalmışlar:)
  • konusu, kurgusu falan çok güzel olan film.; ama benim kafam basmadı. mementoyu izlediğimde ne hissettiysem bunda da onu hissettim. film bitti jenerik devam ederken ekrana boş boş baktım.

edit: sonunda anladım lan . çok mutluyum.
  • dört dörtlük bir film. yapı itibariyle bana biraz inception'ı hatırlattı. kurgusu ve yapımı 10 numaraydı. tek kelimeyle; muhteşem!
  • --- spoiler ---

adamda nazar varmış.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap