• beğenmediğim ürünler için düşük puan ve kötü yorum eklediğimde görünmeyen, indirimde olan bi ürünü bile başka yerde çok daha ucuza bulabildiğim, aldığım bir iki üründen sonra kullanmaya tövbe ettiren alışveriş sitesi
  • 3 mayısta verdiğim siparişi 7 mayısta kargoya veren bir firma ile çalışan ve 12 mayıstan beri en ufak bir kargo hareketi olmayan durumda yapacak birşeyi olmayan kargoyu bekleyeceksiniz muamelesi yapan firmadır. adamı böyle mal gibi ortada bırakır.
  • edit 5'i önemine binaen buraya alıyorum.

edit 5: arkadaşlar edit 3'te gönderdiğim olumsuz yorum ret yemişti. ben de az önce değiştirdim ve biraz kinayeli tarzda olumlu yorum yaptım. 5 yıldızı da çaktım. yorum 1 dakika sonra yayındaydı. trendyol komedisi ne kadar da trajikomik. iş bu entry işsizlik nedeniyle özene bezene yazılmıştır.

samsung marka şarj cihazı satan cepsann isimli mağazadan alışverişi yaptık. kargo çok geç geldi. gelen kargoyu açtık baktık şarj cihazı samsung değil. cihaz bir şeye de benzemiyor, en dandiğinden bir yan sanayi malı ve son olarak şarj da etmedi. müşteri temsilcisine yazdım, covid nedeniye bilmem ne bolumumuz çalışmadığından çalışmaya başladıkları tarihten 30 gün sonrasına kadar analize göndermeliymişim. ulan zaten aldığımız üç kuruşluk şeyin ne analizini yapacaksınız, göndermeden yapsaydınız ya analizinizi. olumsuz yorumları onaylamıyorlar. iade süreci berbat ötesi. müşteri hizmetlerinden olumlu sonuç almak çok zor, en azından ben alamadım. bir ürün, diyelim ki samsung şarj alıyorsunuz, altındaki yorumlara baktığınızda hep olumlu yorumlar vs. yorumlardan hiçbirinde mağaza ismi belirtilmemiş. sen satıcıya yorum yaptığını sanıyorsun ama ürüne gidiyor yorum. adamlar ürünün öyle bir sunumunu yapmışlar ki kötü satıcının yorumlarıyla iyi satıcının yorumları aynı başlıkta. siz olumlu yorumlara aldanıp ürünü aldığınızda ise kötü satıcıya denk geldiyseniz geçmiş olsun. benim ağzım yandı, bari bundan sonra alışveriş yapacakların ağzı yanmasın.

t: uzak durulması gereken bir e-ticaret sitesi.

edit: trendyol satıcılara yapılan yorumları yayınlamayıp kendıleri degerlendırıyorlarmış. biz de yedik. n11' de satıcıya yapılan yorumlar görülüyor en azından. illa burdan alışveriş yapacağım diyorsanız mağaza ismini yazıp google'da aratın, yorumları okuyun ,sonra başınıza iş almayın.

edit 2: trendyol ekşi sözlük hesabı ulaştı, herhangi bir gelişme olmadı. cevap vermeye değmez.

edit 3: gönderdiğim yorumu da reddetmişler. linkolumsuz yorum olmadığı için burdan bakacağınız ürün yorumları aldatıcı olacaktır. satıcıya dair bir veri olmayacak elinizde.

edit 4: şikayetvar sitesindeki şikayetime gelen cevap çok komik. canlı yardımdan zaten çözüm gelmediği için buraya başvurduk. gelen cevap da şu: şikayetvar.com üzerinden iletmiş olduğunuz talebinizle ilgili canlı yardıma bağlanarak destek alabilirsiniz.

trendyol müşteri hizmetleri'ne hafta içi 08:30-24:00, hafta sonu 10:00-24:00 arasında ''hesabım'' > ''yardım'' > ''trendyol asistan'' simgesine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

trendyol müşteri hizmetleri

ironik.
  • 7 mayıs'ta verdiğim sipariş hala tedarik ediliyor sözde. benim gibi sadık ve her ay birkaç binlik alışveriş yapan müşterilerinizi böyle böyle sogutuyorsunuz. siz böyle yapmaya devam edin, biz de alternatiflere yönelelim.
  • 8 mayıs'ta verdiğim siparişin hala tedarik edilmekte olduğunu söyleyen alışveriş sitesi.

o kadar gecikti ki siparişin anlamı kalmadı.
    oysa ki ben seni gerçekten sevmiştim trendyol.

elveda..

elite üyen aamaanbee.
  • indirim günleri adı altında güzel kazıklanıyoruz.

(edit: ben de kullaniyorum.)
  • üstte yazarla aynı şekilde düşündüğüm e-ticaret platformu. kara cuma zamanı da tv'deki reklamından gına gelmişti. bi dengesini kuramıyorlar. ya hep reklam ya hiç reklam modunda takılıyorlar.
  • influencer pazarlama stratejileri çok kötü, daha doğrusu stratejileri bu değil.

hangi akılsız pazarlama ekibi bunu yapıyorsa, dur demeli.

bu strateji nerede ne kadar ünlü varsa ona reklam vermek değil.
    influencer dediğin mikro alanlarda karşı tarafta yani bizde uzmanlık hissi yaratan, bu alanlarda önerdiği ürünleri güvenerek alacağımız kişi demek ama siz herkese, her üründe reklam verirseniz bu güven kalmaz.

kısa vadede aldığınız tıklarla belki kazanıyorsunuz ama orta ve uzun vadede şimdiden trendyol linkini gördüğüm an geçiyorum çünkü biliyorum ki önerilen ürün-influencer ilişkisi yok, seçicilik yok, güven ve doğruluk yok.
  • yeni ev kurmam nedeniyle son 1 ayda asagi yukari 20 urun satin aldigim online alisveris sitesi. yorumlarim asagidaki gibidir.

1-) oncelikle herkesin sikayet ettigi kargo konusunda bu kadar cok urun almama ragmen herhangi bir sikinti yasamadim. belirtilen tarihler icinde urunler geldi.
    2-) bir calisma masasi satin aldim ancak paketi actigimda parcalardan birinin kirik oldugunu gordum. urunu kendi ambalajinda paketleyerek geri gonderdim. 1 hafta icinde urun incelendi ve param iade edildi. bu da genelde okudugum sikayetlerden birisidir.
    3-) urunlerle ilgili olumsuz yorumu yayinlamiyorlar degerlendirmesi kismen dogru. yukarida yazdigim urunun kirik cikmasi konusunu yorumlara yazdigimda yayinlamadilar. urun fotografa gore kucuk gibi seyler yazilirsa yayinliyorlar gibi geliyor bana.

urunleri almadan once trendyol ile ilgili cok fazla elestiri okudugum icin almaktan korktum ancak aldiktan sonra cok da anlatilan gibi olmadigini soylemek isterim. ozellikle kargo konusunda tekrar belirtmek isterim ki ustelik virus doneminde gayet hizli geldi urunler.
  • 2 mayıs da aldığım 'bambi' ayakkabı hala gelmedi. hala!
hesabın var mı? giriş yap