şükela:  tümü | bugün
 • prag merkezli satoshli labs tarafından üretilen ve sürekli geliştirilen üst düzey güvenli seçeneklerine sahip bir bitcoin, ethereum, litecoin, dash ve zcash destekleyen hardware wallet.
  https://trezor.io/
  (bkz: ledger wallet)
 • https://www.youtube.com/watch?v=xobssnqwvgg

  cüzdanın temel amacı, kullanıcı özel anahtarlarını güvenli bir ortamda saklamak ve istenildiğinde hızlı bir şekilde kullanama hazır hale getirmektir. piyasada buna benzer bir çok donanımsal bitcoin cüzdanı bulunmasına rağmen, trezor şu ana kadar küresel olarak en çok satılan ve en az şikayet alan bitcoin cüzdanı.

  bu zamana kadar yapılan kullanıcı yorumları ve kripto para ekosistemine yaptığı etkiyle trezor şimdiden oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip. her türlü kötü girişime karşı önlem alan ve hatta kullanılan bilgisayarların anti-virüs programlarıyla korunmadığı durumlarda bile güvenlikten ödün vermeyen trezor, şu anda ücretsiz kargo dünyanın dört bir tarafına gönderiliyor.

  trezor’un başka bir özelliği de kullanımının oldukça kolay olması. trezor kullanabilmek için kripto uzmanı olmaya gerek yok, isteyen herkes kolayca kurulum yapıp cihazı kullanabilir, ve cihaz windows, os x and linux işletim sistemleri üzerinde çalışabilir.

  http://coin-turk.com/…ani-trezor-nedir-ne-ise-yarar
 • ledger nano s ürününe göre kullanımı daha kolay olan bir başka hardware wallet. yeni elime ulaştı ve 1 btc göndererek trezoru kasaya kaldırdım.
 • ssg'nin 22 aralık 2017 tarihinde trezor başlığında paylaşmış olduğu makale 17 ağustos 2017 tarihine ait olup, makalede bahsi geçen sorun 1.5.2 firmware güncellemesi ile ağustos ayında giderilmiştir:

  https://blog.trezor.io/…y-update-1-5-2-5ef1b6f13fed

  https://blog.trezor.io/…ssue-in-trezor-2b9b46bb4522
 • ledger nano s'e göre daha az popüler olmasına karşın arayüz, kullanım, güvenlik, ileri seviye güvenlik, recovery, advanced recovery konularında çok daha başarılı olan hardware wallet.

  yüksek sayıda bitcoin'i olanlar için kasaya atmalık.
 • türkiye'deki sitelerde 700-800 gibi bir fiyata satılıyor.

  ben de amazon'dan sipariş verdim. 390 tl'ye, bedava kargo seçeneği ile 2 gün içinde, yanlış duymadınız 2 günde bana ulaştı. çek cumhuriyeti'ndeki bir mağazadan yollanmış.

  türkiye'deki bir mağazadan istesem bu kadar çabuk gelmezdi herhalde, şaşkınlık içerisindeyim.
 • trezor model t'nin çıkmasıyla birlikte şimdiye kadar trezor olarak anılan donanımsal cüzdanın adı artık trezor one oldu.
 • trezor sahibi olmak istiyorsanız önce kendi kendinize şu soruları sorun: blockchainin çalışma mantığını biliyor muyum? private key, public key ve public address ne işe yarıyor? private key'ine sahip olduğum kriptoparalar nerede saklanıyor?

  eğer bu sorulara tam olarak cevap veremiyorsanız, kriptoparaların gerçekten cüzdanlarda "muhafaza edildiğini" düşünüyorsanız trezor almayın. öncelikle bu sorulara cevap verebilecek bilgi birikimine sahip olun.

  zira, trezor tek bir amacı olan bir donanım: private key'inizin güvenliğini hem fiziksel ortamda, hem de elektronik ortamda sağlamak. fiziksel ortam güvenliğinin sağlanmasındaki en büyük sorumluluk sizde. elektronik ortamdaki güvenlik konusunda trezora güvenebilirsiniz, şimdiye kadar alınması gereken tedbirleri alıp da private keyini başkasına kaptırmış kimse yok.
 • kriptoparanızı depolayan bir fiziksel bitcoin cüzdanıdır. güvenlik duvarları aşılmış ve zararlı yazılım barındıran bilgisayarlarda bile güvenli işlem yapmanızı sağlayan bir cihazdır.