• - ne iş yapıyorsun sen?
    - kac seneden beri çobansin sen?
    - 15 yaşından beri çobansın.
    - koyunların da burada.
    - koyunları çağırsan gelirler mi?

vs, vs.

2. tekil şahısla soru sorarak ezmeye calisan bir spiker. karşısında da 2 kere siz hitabıyla cevap veren bir gariban.

acaba aynı üslubu kentlilerle yaptigi roportajda da kullanir miydi? hiç sanmiyorum.
  • dağ başında, koyunların yanından elinde çıbıkla gelen adama 'ne iş yapıyorsun?' diye soran bir adet fıttırzeka barındıran videonun kahramanıdır.
  • evvela videoyu ilk kez izlediğimi beyan etmek isterim. ekşi sözlük'te başlığı var mıdır diye baya aradım mamafih bulamadım, varsa oraya taşınsın lütfen. dünyanın en samimi ve iyi niyetli çobanıdır. düşünsene lan 50 küsür yaşındasın ama içindeki o temiz kalpli çocuk hala yaşıyor ve zerre bi'şey kaybetmemiş. ne mutlu ona.
  • aysun kayacı ile oyu bir olan çoban dayımızdır. tam bir anadolu samimiyeti var kendisinde.
    hazarşah'da ise bir shire havası hissettik. hazarshire olabilir bak.
  • 10 numara 5 yıldız bir vatan evladıdır, video'nun başındaki heyecanlı koşması olsun, o garip sesler ile koyunlara seslendikten sonra koyunların takmaması üzerine "kırk yılın başı televizyona çıkacağız adamın yaptırdığına bak" bakışındaki samimi mahcubiyet olsun güzel adamdır.

şehir yaşamının ve endüstrileşmenin ruhunu karartıp çocuksu neşesini solduramadığı insanları seviyorum.
  • guleryuzlulugune ve icindeki mutluluga hayran kaldigim adamdir. insan gercekten de ogrendikce ve hayatindaki zorluklari asmak icin yogun caba sarfettikce karamsarlasiyor, mutsuz bir yasam suruyor.
  • kamera olmadan görmek lazım. ancak küçük şehir, köy fazla görmemiş kişiler hemen "samimi, saf yurdum insanı" etiketi yapistirir. anadolu insani gorebileceginiz en "ikizler burcu" insanidir. sizin önünüzde el pence divan durur; aksam evde hanımını döver. genelleme yapmak istemem ancak kısa süreli bir videoyla hemen tayfun talipoğlu'na * baglamayin.
  • tanımasan da git ekmeğini paylaşır. o ekmeği senin şerefine kesilen koyunla yersin. yaylada tek odalı yığma taş evinde en temiz yatağını sana verir. misafirsin ya üşüme diye üç günlük odununu bir gecede senin için sobaya atar. eşi misafir için maharetini konuşturur ki o güne kadarki yediğin en güzel gözlemeyi orada yemiş olasın.
    ertesi gün hediye koyun peynirin sen daha uyanmadan hazır edilmiştir bile.

ömrünün sonuna kadar anlata anlata bitiremeyeceğin anadolu insanını da o zaman gerçekten tanımış olursun.
  • bu tarz program yapanlar kendileri bokmuş gibi anadolu insanı ile dalga geçiyorlar. sinir oluyorum bu züppeliğe
  • bizim kurumda teftiş birimindeki müfettişler bu kadar itinalı giyinmiyor.

adamdır.
hesabın var mı? giriş yap