• sonraki sezon kadro değişikliği nedeniyle aynı havayı yakalayabilecek mi gibisinden düşündüğüm dizidir.
  • bana göre dizi efsaneleri arasında yerini almıştır.dizinin pilot bölümünü seyrettikten sonra açıkcası vasat bir dizi olacağını düşünmüştüm ama ilerleyen bölümler ve mükemmel ötesi oyunculuklarla beni ters köşeye yatırdı.hele (bkz: matthew mcconaughey)'in performansına şapka çıkartılır.dizinin soundtrack far from any road ise dizi kadar muhteşem.şimdi merakla 2. sezonu bekliyoruz,bakalım yeni sezonda oyuncular kim olacak?
  • gerçekçi olmasının dışında tamamen gerçek bir hikayeden diziye uyarlanmış, bana kalırsa 2014 yılının şu ana kadar ki en iyi dizisidir.

ben diziyi ilk izleyenlerdenim, buraya da başta 10-15 kişi kadrolu olarak sürekli her hafta entry giriyorduk. diziyi yeni bitirmedim, sadece o ilk zamandan şu zaman arasında dizinin benim gözümdeki birinciliğini belirtmeye tekrar geldim.
  • dünyada yapılmış en iyi jenerik ve jenerik müziği bu diziye aittir zannımca. matthew mcconaughey'e ayrı bir parantez açmak istiyorum. sen erkeksen bizim gün boyu çalıştığımız, yolculuk yaptığımız adamlar ne? beyaz atletli, dövmeli ve serseri haliyle pek çok kadının ilahı olmuştur. evet biz kadınlar piç erkek seviyoruz. yapacak bir şey yok.
  • klasik seri katil temasını bir filozofun dilinden dinliyormuş gibi hissettiren dizi. diyaloglar alabildiğine derin, anlatımı ağır ama hikayesi gizemli ve harika oyunculuklar. olmuş bu dizi. zaten introsu bile dizinin kaliteli olduğunu gösterir tarzda. ama bir breaking bad değil abartmaya gerek yok yani.
  • senaryo ve felsefesi bir yana görsellik açısından bile muazzam dizidir. özellikle görsel sanatlarla ilgili olanlar anlamıştır ne demek istediğimi.

--- spoiler ---

özellikle ginger ile birlikte rust'ın zenci mahallesindeki zula ev'e düzenledikleri baskın sahneleri sizi içine öyle bir alır ki görüntü yönetmeninin ellerinden öpesi gelir insanın. helal olsun lan vallahi helal olsun !
    --- spoiler ---
  • 2014 emmy ödüllerinde drama kategorisinde aday gösterilmiş dizidir.

rakipleri için;

breaking bad,
    downton abbey,
    game of thrones,
    house of cards
    mad men,
    true detective,
  • breaking bad'den sonra izlediğim en iyi dizilerden biri.

matthew mcconaughey sen nasıl bir oyuncusun... oscar boşuna almamışsın..
  • bendenize matthew mcconaughey'i kazandırmış son dönemlerde izlediğim en başarılı ve etkileyici dizilerden.
    dram, aksiyon veya diyalog üzerine olan yapımları sevenlerin; en azından birkaç bölüm şans vermesini tavsiye ederim.
  • hannibal izledikten sonra denk geldiğimden beni pek etkilememiş dizidir. belki ilk önce bunu izleseydim daha farklı olurdu ama ortada hannibal gibi bi' gerçek varken bana çok overrated geldi. ha kaliteli midir; çok kalite bi' yapımdır oyunculuklarıyla beraber, o ayrı...
hesabın var mı? giriş yap