• kesinlikle üniversitelerdir. 2004 yılında ablamın döneminde üniversite arkadaşları geek diyebileceğimiz mizaca sahip insanlardı. onlara bakarak imrenirdim. özgürlükçü ruhları vardı.

günümüzde ise siyâset, felsefe, müzik, edebiyat konuşalım diyoruz "yavv sen de ne kadar elit takılıyorsun" gibi serzenişte bulunuyorlar. ne desem bilemiyorum. halbuki çok kasıntı birisi de değilim. hatta sırf edebiyat üzerine yapılan muhabbetlerden sıkılan biriyim.

yaşım biraz geçkin olsa gerek dinozor olduğum için belki uyum sağlayamıyorum. gerçi 18 yaşlarımda da aynı mizaca sahiptim. konuştuğum vakit insanlar "aaa ne kadar zekisin" diyorlar. zekâ seviyemde bir değişiklik olmadığına göre insanların geri zekalı olduğunu düşünüyorum.

3 üniversiteyi yarıda bırakmış biri olarak o kadar ilginç karakterle tanıştım ki hangisini anlatsam bilemiyorum. hepsinin ortak yönü kahvehane muhabbetlerinden bile uzak olmalarıydı.
  • (bkz: tinder)
  • kompleksli akademisyenlerin masası, vegan ortam, ulkucu ortam, varos mahalleler, entel barlar
  • asker koğuşu
  • (bkz: fifa)
  • kahvehaneler. tek gayeleri kimin çay söyleyip söylemediği ardından duyar kasmaları. altılı ganyan analizcileri de buralardan çıkar diye düşünmekteyim nedense.
  • *whatsapp veli grupları
    tüm yazdığınız yerlerin kesişim kümesi.
    ibretlik, allahlık, gülmelik, utanmalık...
    o an neyiniz geldiyse tutup yerine koymalık.
  • (bkz: tiktok)
hesabın var mı? giriş yap