• son yıllarda artmış olan ve uzun vadeli planlarla yapılmış olan bir şey bu.

son dönemde kim "vatan millet" dese ki ben de "vatan millet" diyorum, hemen "ne diyo bu ya kaldı mı bu" diyen 2-3 dalyarak çıkıyor.
    evet dalyarak.
    ana toprağının ne demek olduğunu bilmeyen, ne şartlarda nelerle mücadele edilerek kazanıldığını bilmeden "yaa milliyetçilik mi kaldı yeaağ" diye gezen dalyaraklar var.

ulan dalyarak beni iyi dinle sana diyorum.
    hangi ülkede vatandaş kendi toprağına yabancılaştıysa, kendi vatanına milletine faydalı olmaya çalışmayı bıraktıysa bu o topraklarda gözü olan ve kendi topraklarına bağlı olanlar tarafından yapılıyor.

dalyarağa bak sen ya, kalkmış üç tane dövme yaptırmış, beş tane kendini bilmez salakla konuşmuş, üç tane film izlemiş, iki tane ne olduğu belli olmayan motoru yanına almış o bar senin bu bar benim geziyor, vatan millet dediğinde de "o ne yeaağ" diyor.
    bu son 20 yıldır medyanın pompalamalarıyla yapılmış bir şey, açın bakın ya hepinizin elinde internet var.
    son yirmi yıldır hep "yaa kendinizi düşünün sevişin nabacan çalışmayı falan ohooo" zihniyeti hakim.

ülkenin üreticisinin ne çektiğinden zerre kadar haberi yok.
    neden parasının hiçbir sikime yetmediği konusunda zerre kadar bilgisi yok.

bizim soyumuz türktür, kurttur, tarihin hiçbir döneminde el açıp bir şey beklemedik, genlerimizde savaş var, akan kanın kazandırdığı miras var.
    ama bu dalyarak koysan vatan düşmanlarının yanına, sırıtmaz.

cidden utanıyorum bu dalyarakların adına.
hesabın var mı? giriş yap