şükela:  tümü | bugün
  • ben anlamıyorum bu kızları cidden,çoğu evlenme mantığıyla sevgili olmak istiyor ve ince eleyip sık dokuyor,ay yakışıklı olsun,parası olsun,güzel işi olsun bana yeter kafasındalar.sonra ne mi oluyor ?şu oluyor

bence kadınların tabularını yıkıp çok fazla ince eleyip sık dokumadan sevgililik dönemleri geçirmeleri lazım.arkadaşım ben erkek olarak seninle tanıştığımda hemen evlenmek zorunda mıyım ? bu ne alaka ,sevgili olmaya korkar oldum ya sırf bu yüzden.ben senden sevgili olmadan seni nasıl anlayıp tanıyacağım,tenler uyuşacak mı,hobiler tutacak mı, ikimizin maddi manevi kavramları aynı mı değil mi ?

ayrıca çok fazla kasmayın yakışıklı erkek bulacağım diye,evlendikten sonra güzelliğin ve yakışıklılığın pek fazla önemi kalmıyor.
  • yine götten uydurulan bir analiz, veri ve yargı ile karşınızdayız sayın seyirciler.

"çoğu" - saydın mı? kaç kişi? oran?

"türk kızları" - dünyadan çeşitli boşanma istatistikleri:
    amerika'da ilk evliliklerin %41'i boşanma ile sonuçlanıyor. evlilikler ortalama sekiz yıldan kısa sürüyor: amerika istatiskleri
    portekiz kızlarının biraz şey olması (100 evlilikten 72'sinin boşanma ile sonuçlanması): avrupa boşanma istatistikleri

"bence kadınların tabularını yıkıp çok fazla ince eleyip sık dokumadan sevgililik dönemleri geçirmeleri lazım.", güzel kısıtlı çevrenden sosyal tespit falan yaptın ama bir de şuraya bak: tuik boşanma nedenleri verileri

bir de bildiğim kadarıyla evlenmek iki kişiyle karar verilen bir konu. yani zorla kimse evlendirilemiyor. iddia ettiğin gibi türk kızları evlenme mantığında yaşıyorsa bile, ya aynı mantıkta olup onlarla evlenen birileri var, ya da pısırık ve her denileni yapan bir takım adamlar var.

uzun lafın kısası, eğer iddialarında en ufak bir doğruluk payı olsaydı bile sunuş ve sonuca ulaşma açısından "yanlışsın, yanlışsın, yanlışsınnn..."

saygılar efem.

müdahale editi: kadının aldatma nedeni ile boşanması = kadının aldatılması
  • sevişemiyorlar arkadaşım.
    bu toplumda evlilik dışı ilişkiye bir çoğu karşı olmak zorunda ama sevişmek istiyorlar.
    evlenmesin de ne yapsın?
  • karşı çıkan bir bireyin verdiği linki kendisi okumadan koyuğunu göstermiştir.
    --- spoiler ---

kadınların aldatma nedeniyle boşanma oranı: yüzde 32,2
    --- spoiler ---

neden acaba ?
  • evlenme mantığını nedir bilmiyorum. acaip terimler, tamlamalar filan türetiliyor türk kızı üzerinden. yannız hatun kişilerin ve dahi er kişilerin ince eleyip sık dokuyarak sağlıklı ilişkiler yaşamaları lazım.

bi şeyin mantığında yaşamak filan, yok öyle bi şey.
  • ay simdi bayılacağım o kadar sıkıldim ki bu tür basliklardan yav he he demekten baska bir sey yazasim gelmiyor inanir misin sozluk kardes.
  • sen kızlık zarı gibi saçma sapan bir olguyu ilişkiye meze edersen ,toplumsal olarak doğduğu andan itibaren bir kadını ikinci plana itersen ,tarafından sevildiği adamın ilki olmasını bekler ve hatta bu konuda katı tabular edinirsen başka ne tür bir yaklaşım içerisinde olmalarını bekleyebilirsin?
  • çoğunluğu öyledir ve öyle olmadıklarını iddia ederler. evet belki sen öyle değilsin entel sözlük kızı ama hemcinslerinin büyük bir yüzdesi bir an önce zengin bir koca bulayım da evleneyim kafasında.
  • (bkz: evlenme mantığı)

bir insan niye yaşar? hayatının bir döneminde hedonist olabilir insan ama eninde sonunda insan, diğer insanlarla birlikte olmak, güvenli ve keyifli bir hayat sürmek ve hatta mutlu bir evlilik eşliğinde çocuk/çocuklar yetiştirmek için yaşar. bunun cinsiyeti yoktur, bir insanın güvenli ve disiplinli bir hayat istemesi oldukça doğaldır. kimse, evlilik için birbirini darlamamalı, iki kişiden biri istemiyorsa o iş olmaz tabii ki. kişisel olarak gelişmiş, olgun bir insanın evlenmek, hayatını düzgün ve disiplinli bir yaşayışa çevirmek, aile olmak istemesi de son derece doğaldır. ve doğruya doğru, olgunluk kızlarda daha çabuk gelişir, hayattan ne istediğini bilmek çok güzel bir şeydir. insan evlenmeden de, evlenmek istemeden de yaşayabilir tabii ki ama muhtemelen hayatını geçici zevklerle geçirir ve disiplinsiz bir hayatı olur.
  • oraya gösteriş merakınıda eklemenizi rica ediciğim...