• yaşar büyükanıt'ın fatih çekirge'yi onaylama cümlesi. demek ki olaylar çetrefilleşecek. sinsi tuzak, vicdani ret olabilir mi acaba? - malum, şu yunanistan'da bile tanınmış olan hak.

http://www.hurriyet.com.tr/…&gid=69&srid=3041&oid=1
  • yeni genelkurmay başkanımızın fatih çekirge'yle ve "hürriyet ailesiyle" inceden dalga geçtiği, araya kendi mesajını sokuşturduğu açıklamasıdır. bir daha okuyunuz.
  • demekki, o kadar da sinsi degilmis bu plan dedirten tuzak cozulmesi. (herkes anladigina gore. di mi?)

cok killandim bu isten, sindi bir kere durum ne olursa olsun gercek degismiyor, yani insanlar olmeye devam ediyor ve bunun onune de gecilemiyor ama pkk'nın bu durumu lehine kullanmasi gibi bir plandan bahsediliyor.
    hımmmm.... bilemedim. siyasi bi manevra gibi durmuyor diil, her zamanki gibi basin kullaniliyor olabilir.

ama ihtimaldir; son donem olusmaya baslayan can veren halkin tepkisini kesmek icin aba altindan sopa mı gosteriliyor hı?
  • "turk milletine sinsi tuzaginizi gosterdiniz" demek isterken yanlislikla soylenmis bir cumledir
  • mevzudan ziyade uslubun dikkat çektiği görüşme.

(dikkaaat, hazroool)
    -merhaba fatih! türk milletine sinsi tuzağı gösterdiniz
    -sağooool paşam
    -biz başka tuzaklar da fark ettik, onları da yazarsınız artık
    -emredersiniz paşam, hürriyet gazetesi mevcut muhabir, yazı işleri kadrosuyla emir ve görüşlerinize hazırdır
    -aferin çekirge
    -teveccühünüz paşam
    -rahaat
  • yeni genelkurmay başkanın fatih çekirge ve ve hürriyet ailesi ile kafa bulmaktan ziyade, bahsi geçen pkk planını açık açık onayladığı, fatih çekirge ve recep tayyip erdoğan'nın iddialarını doğrulayacak mesajlar verdiği haberdir:

"fatih, şu iki gündür yaptığınız için size teşekkür ediyorum. hürriyet ailesine teşekkür ediyorum. dağlarda savaşan erinden en yüksek komutana kadar türk milleti adına bu sinsi planı yazdığınız için teşekkür ediyorum. çünkü siz bir süredir bizim de tespit etmiş olduğumuz çok ciddi ve çok sinsi bir planı türk milletinin önüne serdiniz. bu sinsi planı bir süredir biz de tespit ettik ve izlemekteydik. amaç belli, amaç şehit cenazelerinde evlatlarımızın analarının, babalarının, kızlarının, nişanlılarının, eşlerinin acıları üzerinden acaba büyük türk milletinin beraberliğini kırabilir miyiz planıydı. şimdi buradan açıkça söylüyorum. dünyada hiçbir güç, türk milletinin vatanı, bayrağı ve milleti için kenetlenmesini kıramaz. bunu da yakında dost, düşman herkes görür...

fatih, anadolu’da büyükşehirlerde bütün şehit cenazelerine katılıyoruz. çünkü herbiri bizim kanımız, canımız, evladımız. oradaki infiali görüyoruz. ve tabii gerekli istihbaratlar da yapılıyor, değerlendirmeler önümüze geliyor. sizin yazdığınız sinsi plan bu anlamda tamamiyle doğrudur. ve en önemlisi türk milleti dünyada kahramanlıklarıyla tanınan bir millet olarak bu sinsi planlara hiçbir zaman izin vermeyecektir. bu hayali görenlere biz yakında gerçeği göstereceğiz."

bu söylenenlerden büyükanıt'ın, hürriyet ve fatih çekirge ile kafa bulduğunu iddia etmek anca anca kendi kafasındaki ideolojik ve siyasi doğruları her ne pahasına olursa olsun savunma adına, götünden sallamanın en güzel örneklerini bile geride bırakacak bir yaratıcılığın ve ideolojik körlüğün bitmek bilmeyen istimna siyaseti ile ilgilidir.

edit: genelkurmay başkanı inceden dalga geçiyor denince de kurtarmıyor.
  • dizinin ilk halkasi icin (bkz: pkk nin devreye soktugu cok gizli plan)
  • (bkz: #10036373)
  • (bkz: denize dusen yılana sarılır)

edit: şehit ailelerinden gelen tepkiler karşısında ne yapacağını bilemeyen ordunun hürriyet'i tebrik etmesi yukardaki tanıma cuk diye oturuyor, ne derseniz deyin..
hesabın var mı? giriş yap