• "yagmur altinda askinizla opusurken kalbinizin deli gibi carpmasi" ifadesini kullanmak icin gerekli olan, globallesmek ugruna yitirilen/yitirilmis turkcenin sesli ve sessizleri
  • ç ğ ş küçük ı büyük i ü ö hepi topu bu kadar işte 7 adet. bazen kullanmaman lazım. kullanma dedim kullanma! neresini anlamıyorsun tek tek ben mi kontrol ediyim hepsini.
  • herkes onlari yazamadigindan dolayi ve siralama/arama sorunlarina yol acacagindan dolayi sozlukte ba$liklarda kullanilmasina izin verilmeyen harf parcaciklari..
  • icerik'te turkce harfe izin var evet.. lowercase ise bir sozlugu sozluk yapan $eydir.. more than a requirement, it's a necessity.
  • ba$liklar ok..peki icerik'te kullanilabiliniyor mu?
    yaw, aslinda asil derdim turkce karakterler degilde, shu case olayi..tamam basliklarda lowercase ya da uppercase standart hale getirilebilir ama iceriklerdede olmazki..ssg'nin lower case yazilisina hic alisik degilim acikcasi..heryerde upper case yaziyom ama nafile..
  • ı,ğ,ü,ö,ç,ş
  • 1949'da yazıldığı için diğer bollywood yapımlarından ayrılan, avusturyalı yazar jon cleary'nın the long shadow adlı kitabında geçen yeşil meyve.
  • türk halkının, ingilizce yazarken ekseriyetle kullandığı karakterlerdir. bu konuda devasa konferanslar verilmesi gerektiği kanaatindeyim.
  • namusu elden bırakmamak için kullanılması gereken harfler (bkz: sikildim)
    asci kodları
    ç 231;
    ı 305;
    ğ 287;
    ö 246;
    ş 351;
    ü 252;
    ç 199;
    i 304;
    ğ 208;
    ö 214;
    ş 350;
    ü 220;
  • facebook'ta veya email ayarlarında adını soyadını yazması gereken yerlerde bazen kullanıp bazen kullanmayanlar nedeniyle telefonumun rehberinin bağlantılayamadığı kişilere neden olan karakterler.

arkadaşım, facebook'ta sadece yabancılarla mı iletişim halindesin? ne bu özentilik? yaz türkçe karakterini, seni ekleyenler "cagin ozupekoglu" gibi gudubetliklerle uğraşmasınlar. memnun değilsen isminden git değiştir, kurtul türkçe karakterlerden. hayret bişey ya... sonra uğraşıp duruyoruz iki ismi elle bağlantılamak için. rehberimi sikmeye ne hakkın var?

böyle yapanları önce uyaracağım, sonra da sileceğim. özensiz, dikkatsiz, umursamaz insanları umursamaya ayıracak vaktim yok.

ha bir de bunu yapanlar ad soyadlarının ilk harfini küçük harfle yazmayı çok severler.
hesabın var mı? giriş yap