• yurt içi uçuşlarda verilen hindi sandiviçten vaz geçmesi gereken firma. hindi ne olum iğrenç bi tadı var. eskiden seçenek olurdu şimdi tek menü. mevsim salatası falan verirlerdi. hindi olacağına peynir olsa daha hayırlı.
  • bunların sandviçlerini her öğün yiyebilirim o derece güzel
  • tavuklu sandviçlerine hasta olduğum firma...
  • bir yakınım burada çalışıyor. onun için bakayım dedim karşıma çok ilginç bir şey çıktı. şirketin yemekleriyle ilgili tüm entryler olumlu. peki bilin bakalım tek olumsuz entry kime ait?

(bkz: ssg)
  • thy'na verdiği hizmetten tanıdığımız, salak saçma hindili ve tavuklu sandviçleri hariç gayet leziz ürünleri olan catering firması.
  • nerede okudum hatırlamıyorum ama, thy ile olan anlaşması (maliyet + %10 kâr) şeklindeymiş.

oh ne güzel dünya!

adamın zarar etme ihtimali yok. bana da böyle bir imkân ver, ben de güzel iş yapayım.

maliyeti 100 lirayken kari 10 tl

maliyeti 200'e ciktiginda, kari 20 liraya yukselen mukemmel otesi firma.

maliyeti sisirdikce, kar da sisiyor.

kapitalizm agliyor...

sisir babam sisir...
  • gecen bir biftek yedim bu adamlardan ucakta abartisiz disarda 10 restoranin 9undan daha iyiydi ucakta yedigim biftek abi.
  • çalışma ortamlari on numara - idi 3 sene önce şimdi nasıldır bilemem-

bir de zarar etmemeleri normal. adamlar talebe göre üretim yapıyor. stoga çalışmıyor. alıcısı her daim var.

niye zarar etsin?
  • bist100'deki hissenin grafigi incelendiginde lineer bir artista oldugu gorunur, zarar etmeyen, ulkedeki calkantilardan pek de etkilenmeyen en saglam kagitlardandir.

bir havalimaninda(insaati sirasinda) restorant ve depo alanlarinda ortak calisma durumum da olmustu 3 yil kadar once, disaridan bakinca ne yaptigini bilen, isin ciddiyetinin farkinda bir yapisi var.

yemekleriyle de herkesin dedigi gibi fark yaratmistir. hatri sayilir sayida uluslararasi yolculuk yaptim, do&co nun yemekleri hepsinden iyiydi.
  • maliyetleri 2 katina cikinca kardan zarar etmesi beklenen isletme.
hesabın var mı? giriş yap