428 entry daha
  • dunyada milli gelirinin yerlerde surunmesine ragmen en luks arabalarinin normalin 2 kati fiyatina dunyanin bircok yerinden once ilk sahiplerini buldugu ulke.
    (bkz: audi r8)
    (bkz: bmw m3)
  • gene kısa sürelı geldigim ülkem. her geldiğimde içimde hep küçük bir umut olusur, acaba duzelirmiyiz de ben uzak diyarları bırakıp geri geleyim diye. ama her defasında beni gene şaşırtmayan ülkedir.

-trafikte gene sabırsızlıkta bır numarayız,kırmızı ışıkta karşıdan araba gelmiyorsa vınn diye kaçmak her zamanki gibi devam, sarı ışık yanak yanmaz arkadan yukselen kornalarda. görende herkes ambulansla hastaneye hasta yetiştiriyor sanır. bu noktada hala ambulans dibimize gelen kadar yolun kenarına kaymayan yaşam formları devam ediyor. aslında yolları o kadar dar yapmışlar ki isteseler de bu zor,gerçi umurlarında değil.
    -aynı anda ekonomik kriz diye ağlarken en yenı cep telefonları çıkar çıkmaz alabilen, bir ayakkabıya hiç acımadan 250-400 ytl yi acımadan veren insanlar mevcut.
    -tahmin ediyorum bu kredi kartındakı taksit olanakları 1-2 yıl içinde çok büyük krize yol açacak.tabiki nedeni ödeyemeyen her bırşeyi deliler gibi karttan çeken halk.
    -devlet için çalışıyor iseniz (mesela başbakanlık) her zaman her yerde sıra beklemeden geçmek serbest.
    -bir sürü sahte makam arabası ışığıyla trafıği alt üst eden ınsan müsvettesi var. trafik nasıl yakalayamıyor bu ınsanları.

ve bunun gibi yüzlerce gözlemim var. sanırım ülkem hiç değişmeyecek. kafa yapısı hala sığ ,kimse kimseye hoşgörü göstermiyor. herkes sakinleştirici hapını almamış gibi sinirli.
  • futbolla , iki gobek gogusle, magazinle uyutulan ulke. arkadas yil 2014 olmus hala taraftar kavgasindan olen , biribirine kus olan insanlar var. hayatiniz bu kadar mi sikici da sabah aksam futbol konusuluyor, yeminle futboldan sogudum, buz hokeyine verdim kendimi.

onun disinda gezmek tozmak maksadiyla gittiginizde ozleyeceginiz ama is yasamaya gelince kibar feyzodaki aganin topugunu kicina vurdugu gibi vurarak kacacaginiz ulke.
10339 entry daha
hesabın var mı? giriş yap