• avrupadan gelip kazandığın euroyu 6 ile çarpınca harika ülke aslında...

şu an 30 ile çarpıyoruz. eski güzel günlere bir selam.
  • tabii lan manyakmısın? paramız euro karşısında değer kaybettikçe daha çok gelişiyoruz.
  • şimdi ara sıra almanyada bulunuyorum burada ortalama insanlar 2bin euro kazanıyorlar benzin 1.40 euro etin kilosu 7 euro

buradan giderken ceplerine bin euro koysalar bir ay mis gibi tatil yapıyorlar

geneli de sözde memleket hasreti çekiyorlar gel kardeşim burada aldığın maaşın aynısını orada da versek git deseler kimse gitmez

çünkü buradaki yaşam kalitesinin 10 da 2 sini orada yakalayabilir ancak

zira türkiyede 2bin lira çok geçersiz bir rakam burada sürekli dışarıda yiyorken orada evde makarna ile idare etmek durumunda kalabilirler

burada bulunan çoğu insan türkiyede ev alabiliyor ayda 500 euro gönderse zaten 3 bin liraya yakın para ediyor

demem o ki : her şey laf ile olmuyor maalesef...

eklemeler yaparım ancak az çok herkesin bildiği şeyler bunlar
  • türkiye'de rahat rahat ihlal ettiği trafik kurallarını orada ihlal edemediği için böyle bir beyanda bulunan gurbetçidir.
  • ben şahsen dünya'da almanya'dan daha gelişmiş bir ülke olduğunu düşünmüyorum. ürettikleri ortada.

edit: imla
  • altın semer vurulmuş yurtdışı seçmeni.
  • almanyada kazandigi 3000 euroyla 3000tl'nin ayni oldugunu dusunen mal beyanidir.
  • gurbetçi değilim ama "almaya" bence de gelişmiş türkiye'den . *
  • bana da baska bir tanesi hollanda'da "turkiyede herkes cok mutlu, kapisinin onunde iki arabasi var" demisti. amsterdam tabi, mali alisik olmayana dokunuyor.
hesabın var mı? giriş yap