şükela:  tümü | bugün
  • buna asla ihtimal vermezdim ama sanırım kaçınılmaz bir gerçek. durum hiç iyi değil.
  • ekonomi çok iyi.
    bunlar affedersiniz fetocu, bunlar pkk'lı, bunlar ateist, bunlar dolarist.
    -eyyyy dolarcılar banka hesaplarınıza gireceğiz banka hesaplarınıza.

yakında bu beyanlar arşa ulaşacak. şimdi doları olanlar düşünsün.

not: işbu entry şaka değildir. 2017 ilk çeyreğinde bunun gerçekleştiğini göreceğiz.
  • yol yaptığımız için olmayacak olandır.
  • osmangazi köprüsü üzerinden kaçalım hepimiz.
  • ortağı bulunduğum ofisin bana emanet edilen bir 6000 tl parası vardı. dolar kıpırdanmaya başlayınca 2000 usd ne çevirdim 21 kasımda. şu anda bu 2000 dolar tl karşılığı olarak 724 tl kazanmış. bir ülke parası dolar karşısında bu kadar değer kaybediyorsa o ülkeye ülke demek, o ülkenin parasına para demek, o parayı basan otoriteyi otorite olarak kabul etmek nasıl mümkün olacak biri bana anlatsın. 2001 krizinde normal yayın akışlarını keserek günlerce yayın yapan medya kuruluşları nerdesiniz şimdi. herkes unutur ben unutmam. bir gün bu işleri başımıza açanlar çekip gidince hesap görülmesi gerekenlerin ilk sırasında sizler varsınız. basını, bürokratı, iş adamı hepiniz adım adım sattınız bu ülkeyi.
  • akıl giderse, çöküş gelir. 2+2'nin 4 olduğu kadar gerçektir bu.

arkadaşlar eskiden bu ülkede iyi kötü işleyen bir demokrasi, kuvvetler ayrılığı, insan hakları filan vardı. şimdilerde ise tek bir kişi ve istekleri var. dünyanın hiçbir yerinde ama hiçbir yerinde böyle bir modelin ayakta kalması mümkün değildir. önümüzdeki süreçte bunu acı bir şekilde hep birlikte tecrübe edeceğiz. bu geminin bu rotada batması değil, batmaması büyük sürprizdir.
  • doblolu küçük esnaflar inleyene kadar dolar artsın efendim. kıvransınlar hatta.
  • hep 50 dolar aldığım için beni etkilemeyecek durumdur.