• ülke olarak tartışmamız gereken en önemli konudur.

kimilerinin feto terör örgütü olarak düşündüğü kimilerinin ise eğitim olarak düşündüğü konulardır. kimileriyse gelir adaletsizliği yada adalet diyebilir yada özgürlük, basın özgürlüğü, laiklik vs...

benim fikrim; eğitimdir. alt dal olarak; eğitim sistemi, eğitime ayrılan bütçe vs.. eğitimde eğitim işte..
  • bilim ve fenden başka bir şey değildir. ama yobaz zihniyetlileri nasıl ikna edeceğiz emin değilim..
  • baska bir entaride de yazmistim.
    1- kimi sikebiliriz
    2- orucu ne bozar

bu iki konuyu hallettikten sonra bekle bizi mars biz geliyoruz.

edit: tosun pasanin dedesi'nin önerisi ile, neyi sikebiliriz daha doğru olacak.
  • sabahtan akşama kadar çalışıp kirasını faturalarını ödeyemeyen evine et alamayan ailesiyle tv izlemek dışında sosyal hiç bir hayatı olmayan insanların bak borsa istanbul rekor üstüne rekor kırıyor haberlerine sevinip ülkemiz çok iyi yolda demesini tartışmalıyız
  • neden bu kadar cahiliz?
    ve neden eğitilemiyoruz?
    türk halkının bünyesi eğitimi neden kabul etmiyor?
    yemin ediyorum ki devlet halkına evde oturun çalışmayın her ay 2000 tl niz hesabınıza yatacak dese kimse iş aramaz .
    işte bu millet biziz.
    neden?
    bunu tartışmalıyız mesela...
  • kesinlikle eğitimdir.
    ülkede insan statüsüne girebilecek çok küçük bir kesim kaldı.
    iki bacaklı hayvanlığa geri evriliyoruz.
    televizyon, gazeteler, sokaklar ve geriye kalan tüm yaşam alanlarında gözlemleyebileceğimiz her türlü sorunun temelinde net olarak eğitimsizlik var.
  • 21. yy'da daha hala din, saygı ve anlayış konuşalım isteniyor. yok arkadaş geçti o işler. bu saatten sonra ülke ve insanlık menfaati için nasıl çalışmalar yaparız bunlara bakmamız lazım. ilimi bilimi kendimize referans alacağız. biz tartıştıkça geriye gidiyoruz, tartışmadan çat çat çat; teknoloji, sanayi, enerji ve ziraat dallarında hızlı ve adil yatırımlar yapılmalıdır. peşkeş ve torpil değil liyakat esas alınmalıdır.

bu yatırımların yanında sosyal devlet için gereken adımlar atılmalı, sağlık ve eğitim'de reformlar yapılmalı.

yönetenler bu konuları konuşuyor olsa halk zaten bu kadar batmazdı. o yüzden bırakın halk kendi kendine düzelsin her müdahale bu halkı daha da bozuyor.
  • empati. şöyle bi makine olsa herkesin içine empati kurabilme yeteneği soksak derdimiz biter. bu ülkede yaşayan herkes "bana haksızlık yapılıyor" diyen insanın yerine kendisini koyacak. bu kadar basit. bir de hayvanları çok seveceğiz. düzlüğe çıkmazsak o zaman konuşalım.
hesabın var mı? giriş yap