• man adasında hesabı olanlar en başta gelir. daha sonra isviçre de hesabı olanlar.
  • dindar geçinen kesim en önde kaçar...

edit : "dindar geçinenler" dedim lan, dindar olanlar demedim gözünüzle okuyun, beyninizle yorumlayın, diyeceğim beyin yok ki...
  • benimdir.

sikimde değil. dünyaya bir defa geliyorum.

ülkeye vefa borcum ve bağlılığım sıfır. eve saklanıp anamı babamı korurum en fazla.
  • bu ülkede fakirin içemediği sütü zenginin köpeğine içirdiler... böyle bir ülke için savaşmam imkansız hatta ilk ben kaçarım
  • türkiye'yi savaşa sokan zihniyeti red etmek gerek ilk başta, ne diye başka ülkere savaş açalım...

bir iki provakasyon ile bu ülkede bir çok kişi savaşı kabul edecek gibi duruyor ama şunu unutmayın her savaş, halkı yorar, kendi gerçekliğini görür, bu gerçeklikte, iktidardakilere halka çıkarları için yalan söyler...
  • türk'e savaş bayramdır , türk olmayanı bilemem kaçar mı, bakar mı.
  • cehape zihniyetidir. geçen gün bir açık oturumda avrupa'da savaşacak kimseyi bulamazsınız, oradaki gençler savaşmaz deniyordu. bizim cehape zihniyetli kesim de oranın çakması olduğundan kaçsa kaçsa bunlar kaçacaktır. zaten zulüm 1453'te başladı yazan, hdp ile dahi ittifak halinde olanların kaçması eşyanın tabiatına uygun olanı olacaktır. dua edelim de bunlar fırsat bu fırsat deyip düşmanla birlikte bize saldırmasınlar. neticede bunların düşmanı müşterek: müslümanlar.
  • biz laiklerin dedeleri balkanlarda savaştı, döndü çanakkale'de savaştı, kalanlar padişah kaçtıktan sonra kurtuluş için savaştı.

anadolu'daki bir kısım kaçkın da bu arada kümeslerde saklanırken horozlarla savaştı.

yani türkiye cumhuriyeti savaşa girerse kümeslere saklanacak kesim belli.
  • 15 temmuz'u savaşla kıyaslayanlar var,
    lan olum 15 temmuz'un savaşla ne ilgisi var?
    15 temmuz bir iç meseleydi, türk'ün türk'e karşı bir meselesiydi.
    savaş ise, dış meseledir, savaş yabancıyla olur!
    arada yaşam ile ölüm kadar fark var.
hesabın var mı? giriş yap