• savaşa karşıdır. bu kadar basit.
  • türkiye'nin hiçbir kazancının olmayacağını bilen türk'tür. bir savaş ganimeti? savaş tazminatı? ulan ne kazanacağız suriye'ye girsek? olacak olan amerika'nın good job deyü ensemize vurup suriye petrolünün kontrolünü alması ve pkk türevi yeni bir örgütle uğraşmak zorunda kalacağımız. kürtlerle başa çıkamazken bi de araplar çıksın başımıza he mi?
  • gerizekalı değildir.

akıllı, mantıklı gibi ekstra özelliğe bile gerek yok.

gerizekalı değildir o kadar.
  • belki "emperyalist" olarak yaftalanmak istemiyordur. belki emperyalist bile olamayacağının farkındadır, emperyalist yancısı olmak istemiyordur.

hayır, ben bu milliyetçi-muhafazakarları da anlamıyorum. ulan suriye yıllarca apo'yu barındırdı, o zaman türkiye savaş başlatmadı da şimdi niye başlatıyor diye sormuyor musunuz hiç kendinize? o savaş sebebi değildi de, şimdi bir uçak, sınırdan açıldığı söylenen iki tüfek atışı nasıl savaş sebebi "amk" da mı demiyorsunuz? nasıl bu kadar hevesli olabiliyorsunuz anlamıyorum.

edit: şunu düzeltelim. her milliyetçi-muhafazakar savaş istemiyor elbette, sadece lümpen olanları istiyor. evet, orayı lümpen diye okuyun siz, tamamen benim hıyarlığım.
  • (bkz: herkes)
  • uçağımızın düşürülmesinin ardındaki gerçek nedeni biliyordur.
  • çocukların ölmemesini şeker de yiyebilmesini istiyordur.
  • memleketi keyfine göre döndürenlerin taşaklarını yalamak istemeyen türktür. aksini inkar edenin beyin zarına sokmak dahi isteyebilir.
  • emperyalizmin oyununu görecek kadar zeki, masum müslümanları öldürmeyecek kadar imanlı, okyanus ötesinin taşeronluğuna soyunmayacak kadar ilkeli, ilgili kişi ve ülkelerin kıçını yalamayacak kadar şereflidir.

türk mazlumun yanında yer aldığınca türktür.
  • benim bu. ülke sevgimi sorgulamaya kalkanın da anasını sikerim, ona göre.

ayrıca, savaşı isteyenler önden buyursun, tutan yok.
    abd ve onun kıçını yalamaya doyamayan şeyhiniz için yürüyün savaşa sizi gidi beyinsiz mahluklar...
hesabın var mı? giriş yap