• tümüyle katıldığım tespit.

ancak beni daha çok şaşırtan bir şirketin de kalkıp bu işe el atmaması... yani kargo firmaları bu kadar vasatken ve müşteriler bu kadar rahatsızken yeni kurulacak bir firma sektöre kolayca hakim olabilir diye düşünüyorum.
  • türkiye'de düzgün bir firmanın uzun süre yaşayabileceğini düşünmüyorum heleki kargo gibi tamamen maliyet üstüne bir yarışın döndüğü bir sektörde. kusura bakmayın ülkenin durumu neyse kargo firmalarının durumu da aynı şekilde.
  • hooop durun yurtici kargo' nun hakkini yedirmem. 6senedir yurtici'ni kullaniyorum. turkiye'de okurken annem sabah kargoya verirdi verecegi seyi, ben ayni gunun aksaminda alirdim hep. ınternet alisverislerim de oldu bircok kez. ufacik kalem kutusundan kocaman televizyona, bilgisayara kadar...hatta birkac kez turkiye'den yurtdisina yine yurtici kargo ile paket gonderdiler. 3gunde sapasaglam elimde oldu hep. bir kere bile ne geciktiler ne bir sey... ki diger kitalari bilemem de avrupa'daki hicbir ulkede yurtici kargo kadar iyi calisan bir firmaya henuz rastlamadim. hatta buralarda durum bayagi vahim bu konuda...
  • tamamıyla katıldığım başlıktır. hatta dün "geldik evde yoktunuz" yalanından kaynaklı sürat kargo şubesine gidip kendi kargomu kendim almak zorunda kaldım. nedeni ise; şube telefona cevap vermiyor. müşteri hizmetlerini arayıp ıp'den bağlatmaya çalıştığımda "bağlayamıyoruz fakat özel bi notunuz varsa iletelim" diyip bilgisayar üzerinden yazılı şekilde iletiyorlar. tekrar dağıtılmasını istediğimi söyledim. notunuzu ilettim size geri dönüş yapacak denildi fakat ne arayan ne soran oldu. 20 dakikalık molamda şubeye gidip "telefonlarınızı neden açmıyorsunuz ?" diye sorduğumda "yanlış numarayı aramışsınızdır" diye pişkin pişkin cevap verebiliyorlar.
  • kargo şirketlerini denetleyen, kontrol eden bir mekanizma olmaması, diğer bir sorun ise online alışveriş sitelerinin tek bir firma ile anlaşıp alternatif sunmamaları nedeniyle yerlerde olan hizmet sektörü
  • doğrudur. bu bir ağ işi olduğu için memleket neyse onu yansıtır. biz mutsuz, anlamsızcasına kibirli ve tatminsiz bir milletiz. hiç kimse işinden memnun değil, herkes sürekli birbirine daha iyisine layık olduğunu söylüyor. daha iyisini bulunca da bir kaç ay sonra daha da iyisine layık hale geliyor. geçen beni hiç tanımayan, ne iş yaptığımı bilmeyen biri bana diyor ki, buranın da tüm yükü sizde vs vs. şikayet etmiş de değilim bak. yav sen ne biliyorsun benim yükümü de ezberden ahkam kesiyorsun?

neyse bizim millet hizmet vermeyi sevmez, herkes sadrazam torunudur çünkü. toplu konutta yaşar ama sanki saraydan gelmişçesine ikea’da tabağını bile kaldıramaz maazallah. o yüzden patlasak da çatlasak da mükemmel kargo sistemi ummayın. yeni firma gelse bile onun hammaddesi de yurdum insanı olacak, bir süre sonra aynı tas aynı hamam olacak.
hesabın var mı? giriş yap