• çalışmanın resmi yayınını şuraya bırakıyorum.

kaynak bulamadım, bari katılımcı sayısını yayınlasaydılar falan diyenler olmuş ben de böyle bir amme hizmeti yapayım dedim.
  • tanım: siyasal islamın sonucu.
    eğer tüm dünya müslüman olsaydı dünyayı hala düz sanıp develerle yolculuk yapıyor olacaktık. hala milyonlarca çocuk çocuk felci geçirecek, milyonlarca insan kuduzdan ölecekti.
    bu mükemmel dünya düzenini islama bağlamak saçmalıktır. kuranın hiç bir ayetinde bilimsel bir veri yoktur. iyi ki dünyayı mezarlarının başında tuttukları hocalara ahzap süresi 37. ayeti arapça okutup buna gözyaşı dökenler yönetmiyor
  • kendine müslüman diyen bazı yobazların sayıları azalmadıkça ateistlerin artmaya devam etmesi normaldir. insanları müslümanlıktan soğutmaya kendilerini öylesine adamışlar ki kimseye islamdan nefret ettiği için kızamaz hale geldik. öyle salak öyle cahiller ki bu yobaz müslümanlar "islam hoşgörü dinidir" lafını bir ironi haline getirdiler. bu kadar kötü örnek varken müslümanlığı nüfus kağıdında olanlar "islamın gerçek yüzü"nü gördüklerini sanıp uzaklaşıyorlar malesef haklı olarak.

yusuf islam* bu artışın nedenini o meşhur sözüyle açıklamıştır.
  • genelde diger ulkelerde bilimin, ilmin gelişmesine paralel olarak artarken bizde rte'gillerin beyanatlari ile artmakta olan durum.
  • türkiye'yle alakası olmayan durumdur. internetin yaygınlaşması sonucu dünyanın neredeyse her yerinde ateist nüfus artmıştır.
  • acaba isviçre gibi olur muyuz
  • ortadogudaki gelismeler islamci teröristlerin ve islamcilarin (akp basta olmak üzere ve diger cemaatlerin) rolü büyük olsa gerek. kendimdeb biliyorum.
  • bana bordum sualtı müzesindeki gemi tanrıçasını anımsatan konu olmuştur. o tanrıça bir heykel suretine bürünmüş, büyücek bir ticaret gemisinin önüne konuşlanmış. gemiyi fırtınadan korumak için altından yontulmuş. ama fırtına gemiyi batırmış ve o gemi tanrısı da fırtınayla birlikte batmış. sonuçta gemiyi yüzdürebiliyor musun ? mesele biraz orada. yüzdüremiyorsan daha büyük bir tanrı seni tahtından ediveriyor.
hesabın var mı? giriş yap