şükela:  tümü | bugün
  • türbanla gözleri örtmek!

oecd ülkelerinde eğitim verimliliğini inceleyen araştırmanın sonuçlarına göre türkiye, eğitim verimliliği açısından 30 ülke içinde 21. sırada.

uluslararası öğrenci değerlendirme programı pısa'ya göre, türkiye 64 ülke içinde 42. sırada.

oecd ülkelerinde öğrenciler ortalama yılda 820 saat ders görürken, türkiye'de öğrenciler 720 saat ders görüyor.

ilköğretim süresinde öğrenciler oecd ülkelerinde ortalama 4 bin 553 saat ders görüyor, türkiye'de aynı dönemde 2 bin 880 saat.

ve akp hükümetinin, iktidarda olduğu süre içinde eğitim sisteminde kafasını taktığı tek şey, eğitimi dini temellere oturtmak, küçücük kız çocuklarını tesettüre sokmak, okullara mescit mecburiyeti getirmek, öğretim kurumlarındaki müdürleri değiştirmek, bütün okulları imam hatibe çevirmek.

türkiye'nin geleceği umurlarında değil, çünkü biliyorlar ki eğitim sistemi düşünen, sorgulayan bireyler yetiştirirse, insanların gözünü dini söylemlerle bağlayıp, arka taraftan paraları ayakkabı kutularına doldurabilmeleri mümkün olmayacak!
  • ayy gerekli bilgi mi o? yok onu boşver biz mühendis olacak öğrenciye bitkinin fotosentez yapan kısımlarını öğretelim
  • oecd tarafından yapılan, tüm üye ülkelerdeki eğitimin kalitesini ölçmeyi amaçlayan pısa eğitim yeterliliği testi sonuçlarına göre, türkiye’de öğrenim gören öğrenciler 65 ülke arasında :

- matematikte 44’ncü

- okuduğunu anlama ve anlatmada 42’nci

- fen bilgisinde 43’ncü olmuşuz, geçmiş olsun.

birinci çin, beşinci kore…
  • olmayan şeyin kalitesi mi olurmuş
  • goebbelsten alıntı yapanların seviyesini belirlerdiği kalitedir.

http://www.kamudanhaber.com/…degisiyor-h279984.html
  • çöldeki su seviyesi ile aynıdır.
  • şüphesiz ki osmanlıca ile yükselişe geçecektir.
  • mütemadiyen öğretmenlere sövülen bir ülkede boşuna aranmakta olan kalite.
  • acilen ilerleme katedilmezse ülke tamamen bitecektir. bundan 15 yıl önce ekonomiyi düzeltmeye çalışmak yerine eğitim kalitesi arttırılmaya çalışılsaydı şu anda yaşadığımız sorunların hiçbiri olmayacaktı. varsa yoksa inşaat anasını satayım.
  • human capital index'e göre türkiye'nin 130 ülke arasında 83. sırada yer aldığı alandır eğitim kalitesinin yeterliliği. buyrun